Skrót meczu Slavia Praga - Raków Częstochowa. Arbiter się obraził i zszedł z boiska. "Medaliki" znowu przegrały po golu w końcówce [WIDEO]

Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Raków Częstochowa przygotowuje się do nowego sezonu. "Medaliki" zmierzyły się w 2 lipca ze Slavią Praga. Mecz miał przedziwny przebieg. W 10. minucie sędzia obraził się i postanowił zejść z boiska. Sztaby obydwu drużyn musiały wyznaczyć swoich arbitrów.

Slavia Praga - Raków Częstochowa 2:1 (0:0)

Mecz kontrolny ze Slavią Praga miał dla Rakowa Częstochowa dużą wagę. "Medaliki" mogły zrewanżować się za poprzedni sezon, kiedy polski zespół przegrał z Czechami w IV rundzie eliminacji do Ligi Konferencji.

Spotkanie zaczęło się od bardzo dziwnego wydarzenia. W 10. minucie sędzia postanowił wyrzucić z placu gry Giannisa Papanikolaou. Grek był bardzo zdziwiony tą decyzją, gdyż nie popełnił faulu, ani nie zagrał ręką. Pomocnik miał obrazić sędziego, który nie wahał się i od razu pozbył się gracza. Trenerzy obydwu drużyn nie chcieli dopuścić do tego, aby przez 80 minut jeden zespół grał w dziesiątkę. Arbiter miał się na to obrazić i wraz ze swoimi asystentami udał się do szatni. Sztaby obydwu klubów musiały wyznaczyć nowych sędziów.

- Uczestniczyłem w kilkudziesięciu sparingach w różnych klubach, ale sytuacji, w której sędzia się obraża i schodzi z boiska? Nie, tego jeszcze nie widziałem. Czasami w Turcji dzieją się różne historie, ale arbitra z tak małą kontrolą emocji i łatwością obrażania, to nawet tam nie dostrzegłem - powiedział po meczu Dawid Szwarga.

Spotkanie zakończyło się porażką Rakowa 1:2. Bramkę dla polskiego zespołu zdobył Tijani, który wpakował piłkę do własnej siatki. Dwa gole dla Czechów strzelił Mick van Buren.

Skład Rakowa Częstochowa: Kovacević, Rundić, Arsenić, Svarnas, Carlos, Tudor, Papanikolaou, Kochergin, Cebula, Dominguez, Piasecki
Ławka rezerwowych: Rajczykowski, Bieszczad, Berggren, Czyż, Lederman, Zwoliński, Drachal, Malamis, Wdowiak, Sorescu, Nowak, Walczak

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Polskie zespoły zbroją się przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy. Na rynku transferowym szczególnie aktywny jest Raków Częstochowa, który ściąga darmowych zawodników, ale także płaci duże pieniądze za niektórych z nich. Lech Poznań na tę chwilę jest mistrzem sprzedawania. Aby zobaczyć przychody i wydatki klubów z Ekstraklasy klikaj strzałkę w prawo!

Przychody i wydatki transferowe w Ekstraklasie. Raków Często...