Skuteczna w drugiej połowie Chojniczanka pokonała Chrobrego

Beata Gliwka/Dziennik Bałtycki
Chojniczanka pokonała na wyjeździe Chrobrego
Chojniczanka pokonała na wyjeździe Chrobrego Patryk Trybulec / Polskapresse
W piątkowym meczu II ligi zachodniej Chojniczanka Chojnice pokonała w Głogowie Chrobrego 2:0. To cenne zwycięstwo dla chojniczan, zwłaszcza że zagrali bez czterech podstawowych zawodników.

Na pierwszą bramkę przyszło jednak kibicom długo poczekać. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka "zaktywizowali" się bowiem po przerwie, choć w pierwszej połowie, szczególnie w samej końcówce bramkowych okazji nie brakowało.

W 39 min goście oddali groźny strzał z ostrego kąta - piłka przeleciała jednak tuż obok bramki. Niewiele brakowało też, aby chojniczanie objęli prowadzenie w 44 minucie, kiedy Tomasz Mikołajczak stanął oko w oko z golkiperem Chrobrego, a potem w 45, kiedy zawodnik gości trafił w leżącego już na ziemi Budniaka. Sukcesem zakończyła się jednak dopiero akcja z rzutu wolnego w 59 minucie gry.

Pierwszego gola dla Chojniczaki zdobył Michał Markowski, płaskim strzałem z około 20 metrów w sam środek bramki. Po drodze piłka musnęła jeszcze gracza z Głogowa i wpadła do siatki. Kilkanaście minut później, po błędzie defensywy Chrobrego na 2:0 podwyższył Tomasz Mikołajczak. Napastnik Chojniczanki wykorzystał dośrodkowanie Marcina Garucha z prawej strony boiska i posłał piłkę w krótki róg. Strzał nie do obrony dla interweniującego pomiędzy słupkami bramkarza.

Mecz był też szczególny dla Kamila Sylwestrzaka, który poprzedni sezon spędził w Głogowie, a w tym zagrał już w koszulce Chojniczanki. Następnym rywalem Chojniczanki Chojnice będzie zespół KS Polkowice. Mecz rozegrany zostanie w sobotę na stadionie w Chojnicach przy ulicy Mickiewicza o godzinie 14.

Chrobry Głogów - Chojniczanka 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 - Michał Markowski (59), 0:2 - Tomasz Mikołajczak (73)
Chrobry: Budnik - Ziemniak, Samiec, Otwinowski, Bukraba, Kaczmarek, Hałambiec (74. Filbier), Wan I, Szczepaniak (83. Bednarski), Kowalczuk (46. MachajI), Kaliciak

Chojniczanka: Misztal - Lenart, Feciuch, Markowski, Sylwestrzak I- Iwanicki, Rysiewsk, Bejuk (65. Dziubek), Mikołajczak (90. Retlewski), Garuch (87. Laskowski), Orłowski