Smolarek dał Jagiellonii remis w sparingu z Litwinami

Jakub Laskowski
Jagiellonia Białystok
Jagiellonia Białystok Maciej Gilewski/jagiellonia.pl
W swoim trzecim meczu sparingowym podczas obozu przygotowawczego w litewskim Mariampolu piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali z Atlantas Kłajpeda (1:1). Jedyną bramkę dla "żółto-czerwonych", która wyrównała losu spotkania strzelił Euzebiusz Smolarek.

Podczas dzisiejszego starcia sztab szkoleniowy Jagiellonii Białystok postanowił dać szansę pokazania się testowanemu Brazylijczykowi - Rafaelowi Ledesmie. 30-letni napastnik Suduvy Mariampol wyszedł w pierwszym składzie białostoczan i pokazał się z bardzo dobrej strony. Brazylijczyka najprawdopodobniej ujrzymy jeszcze w czwartym i zarazem ostatnim sparingu w Mariampolu - z Żalgirisem Wilno.

Zobacz koniecznie: Artur Boruc powołany do kadry na mecz z Irlandią

Podopieczni Tomasza Hajty zgodnie z przewidywaniami od pierwszego gwizdka zaatakowali bramkę rywali. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało i do ataków śmielej ruszali zawodnicy z Kłajpedy. Wynik meczu strzałem głową w 34. minucie otworzył piłkarz Atlantasu - Ernestas Razona.

Po zmianie stron na boisku zameldował się m.in. Euzebiusz Smolarek, który w 75. minucie wyrównał stan rywalizacji. Były reprezentant Polski w pięknym stylu wykorzystał katastrofalny błąd litewskiej obrony.

W ostatnim sparingu piłkarze Jagiellonii zmierzą się z Żalgirisem Wilno, którego szkoleniowcem jest Marek Zub.