Smutne święta dla Elany. Drużyna przegrała nad morzem i spadła w tabeli na trzecie miejsce

SP, PB
Sławomir Kowalski
Nie udała się wyprawa piłkarzy Elany Toruń po historyczną wyjazdową wygraną z Bałtykiem Gdynia. Nasz zespół zagrał słaby mecz i ostatecznie przegrał 1:2, choć do przerwy prowadził 1:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali miejscowi. Graczom Bałtyku brakowało jednak dokładności przy ostatnim, decydującym podaniu.

Pierwszą dobrą okazję gracze Elany mieli w 28. min rywalizacji, ale znajdujący się w dogodnej sytuacji Damian Lenkiewicz wywalczył tylko rzut rożny. Siedem minut później goście objęli prowadzenie. W polu karnym Kochanek faulował Patryka Aleksandrowicza i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem stałego fragmentu gry był Maciej Stefanowicz.

Tuż przed przerwą sam na sam z Markiem Szulcem znalazł się Patryk Aleksandrowicz, ale górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Bałtyku.

W 52. min skapitulować musiał Michał Nowak. Mateusz Kuzimski dośrodkował piłkę w pole karne, a Kochanek głową skierował piłkę do siatki.

Później Elana prezentowała się słabo. Podopieczni Rafała Góraka popełniali wiele błędów. Jeden z nich wykorzystał w 65. min Kuzimski i wynikiem 2:1 dla Bałtyku skończyło się to spotkanie.

Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 2:1 (0:1).

0:1 M. Stefanowicz (35, karny), 1:1 A. Kochanek (52), 2:1 M. Kuzimski (65)

Elana: Nowak - Ciach (żk), Mysiak, Urbański - Chmielewski (70, Będzieszak; żk), Stefanowicz (żk), Kryszak, Lenkiewicz (78, Kraska), Stąporski (67, Kościelaniak) - Kozłowski, Aleksandrowicz

18. Energetyk Gryfino 20 11 9-38

Materiał oryginalny: Smutne święta dla Elany. Drużyna przegrała nad morzem i spadła w tabeli na trzecie miejsce - Nowości Dziennik Toruński