Sparing: Jagiellonia Białystok - Pachtakor Taszkient 0:1

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok przegrała z uzbeckim Pachtakorem Taszkient 0:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Belek. Jest to już druga porażka żółto-czerwonych na tureckim zgrupowaniu.

Jagiellończycy dzisiaj zostali podzieleni na dwie drużyny. Pierwsza, zdecydowanie silniejsza, zostanie oddelegowana na rozgrywany o godzinie 15 mecz z siódmą drużyną ligi ukraińskiej, Worskłą Połtawa. Druga, słabsza, wystąpiła z kolei ze średnim powodzeniem przeciwko czwartej drużynie ligi Uzbekistanu.

Jako, że trener Pachtakora postawił na swoją absolutnie podstawową jedenastkę, mecz toczył się pod dyktando właśnie ekipy z Azji, która stwarzała lepsze wrażenie od podopiecznych Piotra Stokowca. Od pierwszej minuty też na murawie było bardzo dużo nerwowości i złośliwości. W 26. minucie na ławkę rezerwowych z czerwoną kartką został odesłany Hoshimov, który bez piłki kopnął Emila Gajkę. Drużyna z Uzbekistanu nie grała jednak w dziesiątkę, bowiem ku niezadowoleniu trenera Stokowca, sędziowie zezwolili na zastąpienie wyrzuconego zawodnika rezerwowym.

Tuż przed przerwą niezłej sytuacji na zmianę wyniku nie wykorzystał Mateusz Piątkowski, a po wznowieniu gry skuteczniejsi okazali się zawodnicy Pachtakora, którzy zdobyli gola na wagę zwycięstwa. Jej autorem był Todjiev, który na dalszym słupku dobrze zamknął akcję swojego zespołu i głową pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Jagiellonia zasłużenie przegrała to spotkanie 0:1, doznając drugiej porażki na zgrupowaniu w Turcji.

Jagiellonia Białystok – Pachtakor Taszkent 0:1 (0:0)
0:1 – Todjiev 58’

Jagiellonia Białystok: Drągowski – Waszkiewicz, Porębski, Baran, Straus (55. Giełażyn) – Gajos, Pawlik, Gajko, Zubowicz (65. Mystkowski), Savalnieks – Piątkowski

Pachtakor Taszkent: Ribkin (46. Tursunbajev) – Hoshimov (28. Maszczjarinov), Todijev, Krimec, Merzlykov – Kozak, Maharadze (83. Babajen), Karimov, Iskandierov (86. Szamszczitajnov), Andreev (75. Azizov) – Radjabov (37. Sergeev)

Żółte kartki: Pawlik 25’, Gajko 26’ – Krimec 2’
Czerwona kartka: Hoshimov 26’