Sparing: Ruch Zdzieszowice - Polonia Bytom 2:1

Katarzyna Żur
Polonia Bytom przegrywa 2:1 w Zdzieszowicach na koniec przygotowań
Polonia Bytom przegrywa 2:1 w Zdzieszowicach na koniec przygotowań Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
Ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem ligowym na zapleczu Ekstraklasy z Flotą Świnoujście mają za sobą bytomianie. Podopieczni Piotra Pierścionka przegrali z drugoligowym Ruchem Zdzieszowice 1:2.

Ruch Zdzieszowice podejmował dziś przy ul. Rozwadzkiej drużynę Polonii Bytom, dla obu drużyn jest to sprawdzenie sił i możliwości przed pierwszymi ligowymi potyczkami.

Spotkanie rozpoczęło się całkiem spokojnie, wynik otworzył się już w 17. minucie na korzyść bytomian. Piłkę z rzutu rożnego opanował grający na pozycji pomocnika, Michał Płókarz. Golkiper gospodarzy był bez szans na wybronienie tej sytuacji, zatem musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Miejscowi zdołali wyrównać jeszcze przed końcem pierwszej połowy, bowiem w 41. minucie. Piłka rozgrywana była z rzutu wolnego, jeden z zawodników główkował i pozostawił kapitana Polonii, Mateusza Mikę bez jakichkolwiek szans.

Druga połowa przyniosła nieoczekiwany obrót spraw. W pierwszej odsłonie już na początku Polonia wyszła na prowadzenie, a w drugiej role się odwróciły. Miejscowi zdobyli bramkę w 62. minucie na wagę zwycięstwa, a sparing zakończył się rezultatem 2:1.

Drużynę z Bytomia czeka 15 sierpnia ciężki wyjazd, podopieczni trenera Piotra Pierścionka pojadą do Świnoujścia, by tam powalczyć o pierwszy komplet punktów. Ruch Zdzieszowice z kolei szykuję się na mecz z Chrobrym Głogów na własnym terenie, drużynę do rozgrywek przygotowuje trener Stanisław Wróbel.

Skład Polonii Bytom: Mateusz Mika, Kamil Banaś, Martin Baran, Piotr Kulpaka, Krzysztof Michalak - Daniel Pietrycha, James Sinclair, Paweł Alancewicz - Przemysław Szkatuła, Dawid Krzemień - Michał Płókarz