Stal Stalowa Wola wraca do gry w drugiej lidze. Na początek mecz z ŁKS II Łódź

Damian Wiśniewski
W ostatnim sparingu Stal Stalowa Wola przegrała 1:2 z ekstraklasowym Radomiakiem Radom. Teraz czeka ją pojedynek z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego Maciej Kwiatkowski
Stal Stalowa Wola wraca do gry w piłkarskiej drugiej lidze. Na inauguracje drugiej części sezonu w piątek 23 lutego zagra u siebie z ŁKS II Łódź. Początek spotkania o godzinie 17.

Stal Stalowa Wola zagra z ŁKS II Łódź

Po paru miesiącach przerwy do gry wraca piłkarska druga liga. Będąca beniaminkiem tych rozgrywek Stal Stalowa Wola zacznie drugą część sezonu od domowego pojedynku z rezerwami ekstraklasowego ŁKS Łódź.

Jesienią wysoko wygrał ŁKS II

Piątkowy mecz będzie dla Stali Stalowa Wola dobrą okazją do rewanżu ze spotkanie z rundy wiosennej. Wówczas górą był ŁKS II, który wygrał 3:0, mimo że do 69. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Później bramki zdobywali: Władysław Ochronczuk, Oskar Koprowski z rzutu karnego i Wiktor Kościuk.

Ogólnie pierwsza część sezonu dla jednych i drugich przebiegła w dość podobny sposób. ŁKS II w 20 spotkaniach zgromadził 28 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Stal co prawda zdobyła o jedno oczko mniej, zajmuje lokatę dziesiątą, ale zagrała o jeden mecz mniej. Nad strefą spadkową zielono-czarni mają zapas sześciu punktów, a do miejsca szóstego (dającego prawo gry w barażach o awans do pierwszej ligi) traci tylko trzy punkty.

Transfery Stali Stalowa Wola

W trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach w Stali Stalowa Wola doszło do niewielu zmian kadrowych. Z zespołu odeszli: bramkarz Adam Przybek (wrócił do Walii, będzie występował w klubie Penybont) oraz ofensywny zawodnik Kosei Iwao, który trafił do trzecioligowej Siarki Tarnobrzeg.

Do klubu przyszło natomiast trzech nowych piłkarzy. Goalkeeper Wojciech Muzyk ostatnio był bez klubu, a rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w Siarce. Napastnik Sebastian Strózik przyszedł w ramach wypożyczenia z pierwszoligowej Wisły Płock. Boczny pomocnik Patryk Zaucha trafił do Stali jako wolny zawodnik, ale w rundzie jesiennej zagrał w paru ekstraklasowych meczach w barwach Cracovii.

Sparingi Stali Stalowa Wola

Podczas przygotowań do drugiej części sezonu Stal Stalowa Wola zagrała siedem sparingów. W ostatnim z nich przegrała 1:2 z ekstraklasowym Radomiakiem Radom (gola dla „Stalówki” strzelił Jakub Górski).

- Oprócz wyniku, to wszystko się zgadza. Szczególnie pierwsza połowa przebiegła pod nasze dyktando. Po tygodniu, w którym wyglądało to dość ciężko, to weekend jest obiecujący. Zostały nam trzy-cztery treningi do pierwszego meczu z ŁKS II Łódź - powiedział w rozmowie z mediami klubowymi trener Stali, Ireneusz Pietrzykowski.

Wyniki pozostałych sparingów Stali były następujące: 5:1 z Avią Świdnik, 2:0 z Pogonią-Sokół Lubaczów, 0:2 z Motorem Lublin, 0:2 ze Stalą Rzeszów, 5:1 z Czarnymi Połaniec i 2:0 ze Starem Starachowice.