Damian Wiśniewski, Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola (przy piłce kapitan, Jakub Kowalski), zremisowała z Hutnikiem Kraków Szymon Korta / Polska Press
W meczu 25. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Do przerwy prowadziła 1:0 po golu strzelonym przez Jakuba Górskiego.

Stal Stalowa Wola zremisowała mecz drugiej ligi z Hutnikiem Kraków

Hutnik Kraków - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1)
Bramki:
Deniss Rakels 47 - Jakub Górski 25.
Hutnik: Frątczak - Urbańczyk, Świątek, Lelek (74. Głogowski), Drąg, Kieliś, Jania (85. Chmiel), Tarasovs, Głogowski, Rakels, Wróbel.
Stal: Smyłek - Kowalski (76. Maluga), Banach, Oko, Urban, Ziarko (46. Chełmecki), Soszyński, Sukiennicki, Imiela (82. Pioterczak), Górski (46. Furtak), Klisiewicz (72. Strózik).
Żółte kartki: Świątek, Kieliś, Tarasovs - Maluga, Oko.

Niedzielne spotkanie w Krakowie pomiędzy sąsiadami w ligowej tabeli rozpoczęło się dość spokojnie, lecz to gospodarze mieli nieco więcej gry z piłką. To oni też mieli groźniejszą sytuację. W 9. minucie czujność Mikołaja Smyłka sprawdził Deniss Rakels, lecz golkiper zielono-czarnych nie dał się pokonać.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Z minuty na minutę to jednak goście ze Stalowej Woli zaczęli przejmować inicjatywę i w 15. Minucie mogli objąć prowadzenie, lecz w dość trudnej sytuacji będąc sam na sam z Dorianem Frątczakiem wprost w golkipera Hutnika trafił Adam Imiela.

Kilka minut później znów Imiela stanął przed szansą, lecz nie trafił w światło bramki. Co nie udało się Imieli udało się chwilę później Jakubowi Górskiemu, który przymierzył z okolic linii pola karnego i pokonał bramkarza gospodarzy. Stal nieco się cofnęła po golu, Hutnik zaczął mocniej atakować, lecz ani Krystian Lelek ani Miłosz Drąg nie byli w stanie pokonać Mikołaja Smyłka. Niestety dla zielono-czarnych fatalnie rozpoczęła się druga połowa, gdyż w zaledwie kilkadziesiąt sekund Deniss Rakels doprowadził do wyrównania.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, lecz Stal szybko opanowała emocje i nie pozwalała już rywalom na zbyt wiele. W 55. Minucie piłka po raz drugi znalazła się w siatce Hutnika, lecz arbiter dopatrzył się przewinienia Łukasza Furtaka na bramkarzu i gola nie uznał. Kilka minut później wprowadzony w przerwie Kacper Chełmecki z sytuacyjnej pozycji z pola karnego uderzył tylko w golkipera ekipy z Krakowa.

Z minuty na minutę tempo gry spadało, było dużo chaosu na boisku, sporo niedokładności i brakowało przede wszystkim klarownych okazji bramkowych. Stal próbowała stworzyć sobie jakieś okazje atakiem pozycyjnym, a gospodarze skupiali się na kontrach. Żaden z zespół nie był jednak w stanie pokusić się o odwrócenie losów pojedynku i mecz zakończył się remisem, który na pewno nikogo nie zadowolił. Dla gospodarzy był to piąty remis z rzędu, a Stal nie wygrała od trzech potyczek. Zielono-czarnych, którzy w ciągu tygodnia rozegrali już trzy mecze czeka w czwartek kolejny trudny bój, tym razem u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

18. Olimpia Grudziądz 25 23 25-34

1-2. miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6. - baraże o awans; 15-18. - spadek do trzeciej ligi.