Świetne widowisko na Kałuży. Przeszkodził sędzia? Cracovia - Legia 3:3

Michał Wieczorek
Pierwsze śliwki robaczywki - zwykli mówić polscy ligowcy. Nie tym razem. Mecz Cracovii z Legią był świetnym widowiskiem. Na inaugurację rundy wiosennej, kibice w Krakowie zobaczyli aż 6 goli.

Piłkarze gości mogli narzekać po meczu na postawę arbitra, Włodzimierza Bartosa. W pierwszej połowie sędzia z Łodzi nie zaliczył Legii prawidłowo zdobytej bramki. W drugiej zaliczył dwa gole dla Cracovii, które powinien był poprzedzić gwizdek. Zanim Bartos podyktował rzut karny po faulu na Dudzicu, ręką zagrał Ntkibakiza. Przy trzecim golu dla Pasów, ten sam piłkarz był na spalonym.

Legia miała jeszcze jednego pecha, bo w 56. minucie do szpitala został odwieziony Ivica Vrdoljak. Chorwat długo leżał na boisku, po tym jak upadł na plecy. Prawdopodbnie wybił kręgi szyjne.
Jeszcze w trakcie spotkania Chorwat dotarł do szpitala, gdzie został poddany szczegółowym badaniom.

Legia bez swojego kapitana jeszcze raz w tym meczu doprowadziła do wyrównania, po pierwszej bramce w polskiej Ekstraklasie Michała Hubnika. Ale dobrze grająca tego dnia z kontrataku Cracovia, już 4 minuty później znów wyszła na prowadzenie. Rozgrywający świetne spotkanie Saidi Ntibazonkiza zdobył bramkę, na raty pokonując niepewnego w bramce Legii Wojciecha Skabę.

To nie był koniec emocji, bo na Kałuży bramki dla Legii padały dziś w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Trzeci gol dla gości padł po pięknym strzale Kuby Wawrzyniaka.

Pierwszy mecz rundy wiosennej pokazał, że oba zespoły dobrze przepracowały okres przygotowawczy. Sam wynik mówi, że i Cracovia, i Legia wreszcie poprawiły grę w ofensywie. W napadzie "Pasów" świetnie spisywał się Bartłomiej Dudzic. Po przeciwległej stronie boiska dobre wrażenie zrobił Michał Hubnik.

Cracovia 3:3 (1:1) Legia Warszawa - zapis relacji LIVE

Bramki: 1:0 Marian Jarabica (35), 1:1 Michał Kucharczyk (45), 2:1 Alexandru Suvorov (49-karny), 2:2 Michal Hubnik (61), 3:2 Saidi Ntibazonkiza (65), 3:3 Jakub Wawrzyniak (78).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Piotr Giza, Saidi Ntibazonkiza. Legia Warszawa: Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Dejan Kelhar, Inaki Astiz.

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź). Widzów 10˙000.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Marian Jarabica, Łukasz Nawotczyński, Vule Trivunovic, Milos Kosanovic - Alexandru Suvorov (71. Aleksejs Visnakovs), Mateusz Klich, Piotr Giza (81. Marcin Krzywicki), Arkadiusz Radomski, Saidi Ntibazonkiza - Bartłomiej Dudzic (90+5. Sławomir Szeliga).

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dejan Kelhar, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk (72. Takesure Chinyama), Ivica Vrdoljak (56. Alejandro Ariel Cabral), Miroslav Radovic, Ariel Borysiuk, Manu - Michal Hubnik (88. Bruno Mezenga).