3 1 połowa

Legia Warszawa

3

3 1 połowa

• Koniec meczu! Fantastyczny mecz w Krakowie. Jeśli taka ma być runda wiosenna, to szkoda, że zaczęła się tak późno.

• Inaki Astiz zatrzymał Krzywickiego. Nieprzepisowo i nieelegancko. Żółta kartka.

• Ntibazonkiza miał piłkę meczową, ale w polu karnym fatalnie przestrzelił.

• A chwilę wcześniej Bruno Mezenga zmienił Hubnika.

• Saidi strzelił z pola karnego! Niewiele brakło. Jak struna wyciągnął się przy tej interwencji Wojciech Skaba.

• 8 minut doliczył aż sędzia.

• Żółta kartka dla Dejana Kelhara, nowego obrońcy Legii.

• Dobra interwencja Skaby po mocnym strzale z rzutu wolnego.

• Zółta kartka dla Borysiuka za taktyczny faul na Dudzicu, który przerwał doskonale zapowiadającą się kontrę Cracovii.

• W Cracovii wchodzi polski Peter Crouch, czyli Marcin Krzywicki. Na ławce jest już Piotr Giza.

• Wawrzyniak sam rozpoczął akcję, a po dobrym odegraniu huknął z narożnika pola karnego w samo okienko. Piękny gol.

• Kuba Wawrzyniak strzela na 3:3!

• Chinyama miał już swoją szansę w polu karnym, ale skończyło się tylko na wrzucie z autu.

• Na boisku melduje się rekonwalescent Takesure Chinyama. Zszedł strzelec gola Michał Kucharczyk.

• Zmiana w Cracovii. Za Suworowa wchodzi Visnakovs.

• Dobra akcja Hubnika, który bardzo nieoczekiwanie oddał strzał, ale wybronił ten strzał Kaczmarek. Czy Legia znów wyrówna stan meczu?

• Po rzucie rożnym dośc przypadkowo piłka doszła do Ntibazonkizy. Ten na raty pokonał Skabę. Ale znów pomylił się sędzia, bo burundyjski piłkarz był na spalonym.

• Saidi Ntibazonkiza i Cracovia znów na prowadzeniu!

• Pierwszy gol Czecha w polskiej lidze. "Asystę" zaliczył Jarabica, a Hubnikowi należą się brawa za błyskawiczną decyzję i precyzyjny strzał.

• Gola dla Legii! Michał Hubnik!

• Vrdoljak ma wybite kręgi szyjne. Szybko stracił przytomnośc, a później ją odzyskał - donosi reporter Orange Sport. Chorwat pojechał do szpiatal z doktorem Machowskim.

• Gra została wznowiona.

• Stało się na pewno coś poważnego. Vrdoljak jest opatrywany i zostaje odtransportowany karetką. W jego miejsce wchodzi Cabral. Chorwat odniósł chyba kontuzję pleców.

• Na boisko wjeżdża karetka.

• Leży na murawie Ivica Vrdoljak. Niedobrze to wygląda. Piłkarze Legii wołają, że będzie musiała byc zmiana. Vrdoljak ucierpiał po starciu w polu karnym.

• Legia znów musi gonic wynik. Maciej Skorża przygnębiony cały czas na stojąco ogląda spotkanie.

• To była piękna akcja Cracovii. Saidi Ntibazonkiza dobrze podał na prawą stronę do Dudzica, a ten zwiódł obrońcę. Kehlar nie zdążył i sfaulował piłkarza Pasów.

• Alexandru Suworow! Goooool! 2:1 dla Pasów.

• Rzut karny dla Cracovii!

• Sprytnie Borysiuk, ale piłka przelatuje obok prawego słupka Kaczmarka.

• Waleczny jest Hubik. Nie dał sobie teraz odebrac piłki, został sfaulowany i będzie groźny stały fragment dla Legii.

• Zaczynamy drugą połowę. Na razie oba zespoły bez zmian.

• Pierwsza połowa to był naprawdę bardzo dobry mecz. Atakowała zarówno Cracovia, jak i Legia. Swoje trudności mieli nie tylko bramkarze obu zespołów, ale i my, dziennikarze Ekstraklasa.net. Pierwszy live w nowej odsłonie już działa. A tą bramkę poniżej musieliśmy dodac właśnie teraz.

• Wynik otworzył Marian Jarabica.

• Znów w polu karnym rywali świetnie znalazł się Rzeźniczak. Dośrodkowanie spadło wprost na głowę Kucharczyka, który uderzył dokładnie. Legia mocnym akcentem kończy pierwszą połowę.

• Michał Kucharczyk! Piękny gol Legii

• Znów przed szansą stał Jarabica, ale tym razem jego strzał został zablokowany.

• Ostry faul Wawrzyniaka w narożniku pola karnego. Będzie jeszcze szansa dla Pasów w końcówce pierwszej połowy.

• Kolejna w tym meczu dynamiczna akcja Saidi Ntibazonkiza, ale strzał fatalny.

• Po straconej bramce mocno protestował jeszcze Ivica Vrdoljak. Skończyło się to żółtą kartką.

• Straszny błąd Skaby, który najpierw wypuścił piłkę z rąk, a później było już strasznie zamieszanie pod bramką Legii. Możliwe, że był nawet faul na bramkarzu Legii, ale to już nieważne. Najprzytomniejszy w polu bramkowym był Jarabica, który otworzył wynik meczu.

• Marian Jarabica otwiera wynik!

• Dobra prostopadła piłka do Dudzica, ale sędziowie mylą się chyba po raz kolejny. Nie było spalonego.

• Kolejna "setka"! Po rzucie rożnym mocno głową strzelił Astiz, a fenomenalnie wybronił Kaczmarek. Pytanie, czy piłka całym obwodem nie przekroczyła linii? Spora kontrowersja.

• Tym razem kartka dla piłkarza Pasów. Saidi Ntibazonkiza faulował Radovicia.

• Tymczasem chwila wytchnienia, podczas której miejscowi kibice prezentują efektowną oprawę.

• Odpowiedź Cracovii jest natychmiastowa. Ntibazonkiza przeprowadził piłkę spod jednego pola karnego na drugie. Dograł do Gizy, ale ten spartolił akcję niczym za czasów swojej gry w Legii.

• Najpiękniejsza akcja meczu. Rzeźniczaka chyba zmobilizowała żółta kartka, bo wkręcił w ziemię dwóch obrońców i dokładnie dograł piłkę. A swój kunszt pokazał Hubik. Strzał Czecha fenomenalnie broni Kaczmarek.

• Znów korner dla Pasów. Piłkarze obu zespołów chyba nie zdążyli przez zimę potrenowac stałych fragmentów gry.

• Jakub Rzeźniczak ukarany za brzydki faul. "Rzeźnik" pracował na tą kartkę od początku meczu.

• Bardzo ładny strzał z woleja Łukasza Nawotczyńskiego. Brawo

• Cracovia od kilku minut atakuje rywali. Dopiero teraz wywalczyła pierwszy w tym meczu rzut rożny. Pożytek niewielki.

• Odpowiedź Legii to szybka akcja lewym skrzydłem Kucharczyka, który chyba po raz pierwszy w karierze gra na lewym skrzydle. Blisko zamknięcia akcji Radovic. Kolejny korner.

• Bardzo dobra akcja Pasów! Radomski przepchał się na lewym skrzydle i dokładnie dośrodkował. Głową strzelał.... Piotr Giza. Niecelnie, ale było blisko.

• Kolejny stały fragment gry niewiele przynosi Legii. Goście wywalczyli rzut rożny, ale znów dośrodkowanie było niecelne.

• Ofensywna, dynamiczna akcja Saidi Ntibazonkizi, zatrzymana ostatecznie przez Wawrzyniaka.

• Dośrodkowanie Borysiuka z rzutu wolnego, ale było zbyt daleko do bramki Cracovii, aby zagrozic bramce.

• Początek meczu to walka w środku pola. Zimno jest dziś na Kałuży, a piłkarze na razie nie kwapią się do ataków.

• Początek meczu!

• Piłkarze wreszcie wychodzą na boisko. Już kilka minut po godzinie 20

• Dla ścisłości, na bramce Cracovii Wojciech Kaczmarek, a Legii Wojciech Skaba.

• Nasi koledzy ustawili składy w kolejności alfabetycznej :) Pomysł całkiem dobry. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba.

• Przed nami pierwsza relacja LIVE w nowej Ekstraklasa.net. Niestety ciągle zauważamy niedociągnięcia, ale to musicie wybaczyc naszym programistom.

• Cracovia uroczyście pożegnała Marcina Cabaja, Dariusza Pawlusińskiego i Arkadiusza Barana. Piłkarze otrzymali pamiątkowe koszulki.

• W ten weekend rozpoczyna się runda wiosenna. Już dzisiaj na boisko powracają piłkarze Cracovii i Legii. Jak czerwona latarnia, rozpaczliwie walcząca o utrzymanie poradzi sobie z aspirującą do mistrzostwa Polski Legią? Przed meczem w obu zespołach kilka niewiadomych. Zapowiedź spotkania znajdziesz tutaj.