Świetny debiut Łukasza Gikiewicza w lidze tajskiej [WIDEO]

Marcin Trzyna
Łukasz Gikiewicz
Łukasz Gikiewicz Twitter/Łukasz Gikiewicz
Łukasz Gikiewicz strzelił dwa gole w meczu Tero Sasana - Ratchaburi (0:4). Dla polskiego napastnika był to debiut w rozgrywkach tajskiej ekstraklasy.

We wcześniejszych czterech meczach ligowych Łukasz Gikiewicz nie mógł wystąpić, więc debiut w barwach Ratchaburi Mitr Phol FC nastąpił w 5. kolejce w wyjazdowym meczu z Tero Sasana.

Polski napastnik wystąpił w wyjściowym składzie Ratchaburi i już w pierwszej części spotkania zdobył dwie bramki. 28-letni "Giki" wpisał się na listę strzelców w 20. i 35. minucie spotkania. Były napastnik m.in. Śląska Wrocław rozegrał 75 minut.

W tym meczu było sporo akcentów związanych z polską ligą. Obok Gikiewicza zagrał były skrzydłowy Pogoni Szczecin, Japończyk Takuya Murayama. Z kolei w zespole gospodarzy wystąpił Sreten Sretenović znany z gry w Zagłębiu Lubin i ostatnio w Cracovii. Z ławki trenerskiej wskazówki wysyłał mu... były szkoleniowiec Korony Kielce, Jose Rojo Martin Pacheta.

Tero Sasana - Ratchaburi 0:4

Bramki: Heberty, Łukasz Gikiewicz, Srikampang