"The Citizens" gromią Aston Villę! Jeden punkt da mistrzostwo (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Piłkarze Manchesteru City zwyciężyli w zaległym meczu 29. kolejki Premier League z Aston Villą 4:0. Podopieczni Manuela Pellegriniego są o krok od mistrzostwa kraju. W ostatnim spotkaniu przeciwko West Hamowi "The Citizens" wystarczy remis.

Od pierwszego gwizdka arbitra widać było, kto jeszcze o coś walczy, a kto ma sytuację jasną i klarowną. Aston Villa ma w tabeli ligowej pewne miejsce. Z kolei Manchester City jest obecnie głównym faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Gra wyglądała więc tak, jak mogliśmy to przewidzieć jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Gospodarze mieli kolosalną przewagę w posiadaniu piłki, The Villans z kolei byli przyczajeni do gry z kontry.

I tak przez przez całą pierwszą pierwszą połowę ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie wypracować sobie klarownej okazji bramkowej. Co z tego, że The Citizens mieli przewagę w posiadaniu piłki, skoro nie potrafili zrobić z niej należytego użytku? Goście natomiast wyprowadzali swoje kontry, jednak praktycznie za każdym razem kończyło się to szybką stratą futbolówki. Przełamanie miało przyjść i przyszło w trakcie drugiej połowy.

Wtedy właśnie podopieczni Manuela Pellegriniego zaczęli atakować z większym animuszem, co od razu zaczęło stwarzać zagrożenie pod bramką Brada Guzana. W 52. minucie spotkania Vincent Kompany zdecydował się na strzał przewrotką, ale trafił wprost w bramkarza. Jak się później okazało, to było dopiero preludium tego, co miało wydarzyć.

W 63. minucie Pablo Zabaleta otrzymał prostopadłą piłkę od Samira Nasriego, zagrał do Edina Dżeko, a ten spokojnie dał sobie radę z obrońcami i trafił do bramki. Zaledwie siedem minut później Bośniak zanotował drugie trafienie w tym spotkaniu. Tym razem dobił strzał Davida Silvy.

Od tego momentu gospodarze grali z jeszcze większym luzem niż do tej pory. Ich akcje co chwilę zagrażały bramce przeciwnika i tylko kwestią czasu były kolejne trafienia. Obywatele stwarzali sobie sporo sytuacji podbramkowych, jednak na 3:0 dopiero w 89. minucie podwyższył Stefan Jovetić. Kilka minut później po fantastycznej akcji indywidualnej wynik spotkania ustalił Yaya Toure.

Dzięki tej wygranej Manchester City jest o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu.