Tottenham odwrócił losy meczu ze Swansea. "Koguty" wiceliderem Premier League [RELACJA, ZDJĘCIA]

Tomasz J. Górski
W 27. kolejce Premier League Tottenham pokonał Swansea 2:1, mimo że przegrywał do 70. minuty. Cały mecz rozegrał Łukasza Fabiański, który był bez szans przy obu bramkach. Tottenham awansował na drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Leicester.

„Łabędzie” przed tym spotkaniem potrzebowali punktów... jak wody, by oddalić się od strefy spadkowej. Nad siedemnastym Norwich i „czerwonym” Newcastle ma zaledwie trzy punkty przewagi. A sytuacja w tabeli może się jutro zmienić, bowiem „Sroki” grają jutro ze Stoke. Zwycięstwo zepchnie Łukasza Fabiańskiego i spółkę do miejsca grożącemu spadek.

Z kolei Tottenham imponuje serią zwycięstw, która pozwoliła skoczyć na najniższy stopień podium, ale z takim samym dorobkiem punktowym co Arsenal. Piłkarze Pochettino wykorzystali porażkę „Kanonierów (2:3 z Manchesterem United) i po pokonaniu Swansea zostali wiceliderem rozgrywek. Chociaż niewiele wskazywało na taki scenariusz – w. 19. minucie Paloschi dopadł w polu karnym od odbitej przez Corka piłki i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Llorisem. Gospodarze chcieli szybko wyrównać, ale strzały skutecznie bronił Łukasz Fabiański lub brakowało wykończenia pod jego bramką. Polski bramkarz skapitulował jednak w 70. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej Chadli zachował się najprzytomniej po płaskim wstrzeleniu piłki przez Walkera. Belg umiejętnie trącił piłkę, która wpadła do siatki tuż przy lewym słupku. Siedem minut później była radość na White Hart Lane po golu Rose'a z pola karnego. Anglik opanował piłkę tuż za polem karnym, po czym mocnym i płaskim uderzeniem pokonał zasłoniętego Fabiańskiego.

Piąte zwycięstwo z rzędu daje drugie miejsce i 54 punkty (dwa razy więcej niż Swansea). Tottenham do lidera, Leicester, traci dwa punkty, które wczoraj pokonało Norwich po golu Ulloi w 89. minucie.

Tottenham Hotspur - Swansea City 2:1 (0:1)

Bramki: Chadli 72', Rose 75' – Paloschi 19'

Tottenham: Lloris – Walker, Aiderweireld, Wimmer, Rose – Dier, Alli – Son (Maison 75'), Eriksen, Lamela (Chadli 63') – Kane (Onomah 84')

Swansea: Fabiański – Rangel, Fernandez, William, Taylor – Cork, Britton (Fer 76'), Ki (Gomis 83')– Sigurdsson – Ayew, Paloschi (Barrow 88')

żółte kartki: Rose 56', Walker 90+4' – Williams 28', Paloschi 42', Ayew 58'

sędzia: M. Jones

stadion: White Hart Lane

widzów: 35 992