Tottenham rozbity na Anfield, Liverpool zmierza po mistrzostwo (GALERIA)

Michał Kozera
Podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn, tak i dziś Liverpool rozbił Tottenham 4:0. Gospodarze nie mieli litości dla "Kogutów", gole do bramki Hugo Llorisa pakowali kolejno Younes Kaboul, Luis Suarez, Philippe Coutinho i Jordan Henderson. Dzięki zwycięstwu "The Reds" umocnią swoją pozycję lidera Premier League.

Mecz na dobre rozpoczął się już od 2. minuty, kiedy to do bramki trafił Kaboul. Tottenham nie objął jednak prowadzenia z prostego powodu – obrońca Spurs trafił do własnej siatki, po trąceniu piętką piłki posłanej w pole karne.

Liverpool grał pewnie, bo mógł sobie na to pozwolić w przypadku dość kiepskiej dyspozycji gości. Szczególnie słabo wypadali obrońcy, którzy zawiedli w 24. minucie. Wówczas obrona Liverpoolu musiała wybić piłkę dość groźnie przemieszczającą się w pobliżu ich jedenastki. Długie oddalenie doprowadziło do nieporozumienia między parą obrońców Kogutów, co skrzętnie wykorzystał Suarez, dopadając do piłki i po krótkim rajdzie strzelając bramkę na 2:0.

Liverpool spokojnie mógłby wygrywać wyżej, jednak podwyższenie rezultatu przyszło dopiero w 55. minucie, gdy świetną, samodzielną akcją popisał się Coutinho. Brazylijczyk widząc brak formy przeciwników, ruszył ze środka pola z piłką i zbliżając się do 16. metra uderzył po ziemi, pokonując Llorisa.

Czwarty gol padł po dość nietypowej sytuacji – rzut wolny z około 25 metrów po lewej stronie pola karnego wykonywał Henderson. Jego niskie uderzenie miało zapewne na celu jednego z graczy Liverpoolu, jednak żaden z nich nie zdążył zmienić kierunku lotu mocno posłanej piłki i ta wpadła do bramki.

Po zwycięstwie nad Tottenhamem Liverpool objął pozycję lidera, natomiast Tottenham traci dystans do czołówki, pozostając w tabeli za Evertonem, który odniósł dziś zwycięstwo.