Trenerzy Puszczy i Termalici po meczu [KONFERENCJA, WIDEO]

Małgorzata Służałek, x-news
Dusan Radolsky, trener Termaliki
Dusan Radolsky, trener Termaliki Filip Trubalski
Puszcza Niepołomice pierwszy raz w historii zdobyła ligowe punkty na własnym stadionie pokonując Termalice Bruk-Bet 2:0. Trener Dariusz Wójtowicz nie krył zadowolenia po meczu, natomiast Dusan Radolsky był niezwykle oszczędny w swych słowach na konferencji pomeczowej.

Duan Radolsky (Termalica Bruk-Bet Nieciecza): Ciężko cokolwiek powiedzieć, ponieważ w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, kontrolowaliśmy grę. Strata bramkarza, pierwszej i drugiej bramki - wynik był już wtedy ustalony. W drugiej połowie szukaliśmy naszych okazji, ale zabrakło skuteczności i ciężko było cokolwiek zrobić.

Dariusz Wójtowicz (Puszcza Niepołomice): W tej sytuacji, w której byliśmy po trzech przegranych meczach ligowych wielu nas skreśliło, ale dziś najważniejsze było to, żeby odbić się od dna i zapunktować. Udało się nam osiągnąć cel, zawodnicy na pewno odżyją, inaczej, nabiorą pewności, ponieważ tutaj tkwi nasz największy problem. Jeśli chodzi o samą grę to oczywiście mieliśmy dobre dwadzieścia minut w pierwszej połowie, po których byłem na prawdę zadowolony, jednak całe spotkanie napawa mnie optymizmem. Jestem zadowolony z poziomu gry. Mam nadzieje, że własnie ten mecz doda drużynie pewności siebie, nasze umiejętności będą wzrastały właśnie dzięki takim spotkaniom. Wiadomo, doświadczenia nie nabiera się poprzez wzięcie tabletki, ale właśnie poprzez takie spotkania. Mam nadzieję, że chłopcy o tym wiedzą. Cóż, wygraliśmy ten mecz, bardzo się z tego cieszymy, zdobyliśmy pierwsze historyczne punkty ligowe dla Niepołomic.