Trzecia porażka Olimpii Zambrów

ma
Przed trenerem Zbigniewem Kaczmarkiem bardzo dużo pracy, aby poukładać nowy zespół Olimpii Zambrów. Wojciech Wojtkielewicz
W 3. kolejce II ligi Olimpia Zambrów przegrała 0:4 na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

To już trzecia porażka ligowa drużyny z Zambrowa. Co gorsza poniesiona znowu w słabym stylu. Już w czwartej minucie gospodarze po strzale sprzed pola karnego Arkadiusza Ciach objęli prowadzenie. W 29 minucie ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Olimpia była wyraźnie gorsza, nie potrafiła skonstruować dobrej akcji ofensywnej i na tle dobrze dysponowanych gospodarzy wyglądał bardzo źle. Na początku drugiej połowy Ciach strzelił swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Tym razem wykorzystał rzut karny po dotknięciu piłki ręką. W samej końcówce Arkadiusz Madeński ustalił wynik na 4:0.
- Graliśmy bardzo dobrze w piłkę, dobrze się organizowaliśmy jako zespół. W defensywie po stracie piłki był szybki odbiór i cieszy mnie przede wszystkim już dosyć dobra, coraz to lepsza współpraca nowych zawodników - podsumowywał Ryszard Wieczorek, trener Legionovii. - W porównaniu z zespołem, który był wiosną, grało sześciu nowych zawodników.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Znacznie gorzej budowanie drużyny wychodzi w Zambrowie. Ale trzeba też zaznaczyć, że i zmiany były znacznie większe. W Legionowie trener Zbigniew Kaczmarek w wyjściowym składzie wpuścił do gry tylko trzech piłkarzy, którzy występowali w Olimpii wiosną.
- Na boisku była tylko jedna drużyna i to kompletnie zdominowała mecz. My nie dojechaliśmy na to spotkanie - twierdził Kaczmarek, którego podopieczni w tygodniu odpadli z Pucharu Polski po porażce 0:1 z Arką Gdynia w 1/16 rozgrywek. - Nie wiem czy puchar miał taki duży wpływ na naszą dzisiejszą postawę, bo różnica była przynajmniej dwóch klas. Nie mieliśmy absolutnie żadnych szans i to już od czwartej minuty, kiedy padła pierwsza bramka. Posypało się wszystko i w zasadzie Legionovia dominowała zdecydowanie. Zagrała bardzo dobre spotkanie. Rywale rzeczywiście grali swobodnie i to praktycznie najmniejszy wymiar kary, jaki nas spotkał, bo tych sytuacji bramkowych było bardzo dużo.

W następnej kolejce Olimpia podejmie ROW Rybnik. Dyrektor sportowy klubu Sławomir Majak od dłuższego czasu zapowiada, że do końca okienka transferowego (do końca sierpnia) drużyna zostanie wzmocniona czterema, pięcioma klasowymi piłkarzami.

Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Arkadiusz Ciach 5, 2:0 Arkadiusz Ciach 29, 3:0 Arkadiusz Ciach 53 z karnego, 4:0 Arkadiusz Madeński 88.
Żółte kartki: Bajat (Legionovia), Michałowski, Grzybowski (Olimpia)
Legionovia: Sebastian Madejski - Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba - Marcin Wodecki, Sebastian Milewski, Patryk Koziara (79. Ivan Jovanović), Krystian Wójcik (64. Michał Płonka), Paweł Garyga (75. Andrzej Paprocki) - Arkadiusz Ciach (84. Arkadiusz Madeński).
Olimpia: Piotr Czapliński - Marcin Byszewski (46. Łukasz Grzybowski), Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Hubert Kotus (46. Paweł Broniszewski) - Jakub Cesarek (69. Przemysław Jastrzębski), Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Jakub Bach, Bartosz Biel - Sebastian Szerszeń (71. Mateusz Jastrzębski).

Inne wyniki 3. kolejki
Polonia Warszawa - Stal Stalowa Wola 2:0, Warta Poznań - Polonia Bytom 0:1, GKS Bełchatów - Raków Częstochowa 1:2, Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 0:1, ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2, Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice 2:1.