Trzy gole Tomasza Ogara. Stal Rzeszów liderem grupy wschodniej 2. ligi

Bartłomiej Szura
Okocimski Brzesko pokonał 3:0 Jezioraka Iławę
Okocimski Brzesko pokonał 3:0 Jezioraka Iławę Michał Stańczyk/Polskapresse
Piłkarze grupy wschodniej drugiej ligi powoli rozkręcają maraton ligowy. W miniony weekend rozegrano drugą kolejkę spotkań i już na początku sezonu notujemy kilka niespodziewanych rozstrzygnięć.

Dwa zwycięstwa jak do tej pory odniósł lider tabeli z Rzeszowa. Stal w drugiej serii spotkań pewnie pokonała beniaminka Garbarnię Kraków 3:0.. Podopieczni trenera Bukalskiego dzielnie przez dłuższy fragment spotkania się bronili, ale czerwona kartka oraz ubytek sił i młoda kadra sprawiła, że doświadczeni zawodnicy z Rzeszowa wykorzystali nadarzające się okazje w ostatnich minutach i z minimalnego zwycięstwa 1:0 w ciągu 7 minut zrobiło się okazałe 3:0. Przed piłkarzami Garbarni w najbliższej kolejce debiut na "własnym stadionie" (drużyna musi grać z powodu braku licencji na rozgrywanie meczów na własnym stadionie na boisku Hutnika). Do Krakowa przyjedzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.

Tomasz Ogar pokazał w sobotę, że bramki strzelać potrafi. Pomimo tego, że spotkania z Jeziorakiem nie rozpoczął w podstawowym składzie trzykrotnie pokonał bramkarza z Iławy popisując się hat-trickiem. Okocimski tym samym wzbogacił się o pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

W jedynym niedzielnym spotkaniu dramatyczny pojedynek obejrzeli kibice w Łowiczu. Miejscowy Pelikan przez całe spotkanie "gonił" wynik i w momencie gdy gospodarzom udało się od wyniku 1:3 wyprowadzić na 3:3, w ostatnich sekundach Ihor Mihałewskyj zapewnił trzy punkty dla swojego zespołu. Motor po tej wygranej zajmuje wysokie 4. miejsce w tabeli. Przypomnieć przy tej okazji należy, że zespół w drugiej lidze utrzymał się tylko dzięki zawirowaniom w związku z licencjami w tej grupie.