Tytoń lepszy od Polanskiego. Wysoka porażka Hoffenheim w Stuttgarcie [RELACJA, WIDEO]

Tomasz J. Górski
W cieniu pojedynku Borussii Dortmund z Bayernem Monachium zagrały w sobotnie popołudnie ekipy VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem między słupkami przeciwko Hoffenheim. Pierwszy raz od kilku tygodni w wyjściowym składzie gości znalazł się Eugen Polanski. Jego zespół przegrał aż 1:5 i sytuacja w tabeli staje się coraz gorsza.

Przyjezdni liczyli na punkty, które pozwoliłyby kontynuować walkę o wyjście ze strefy spadkowej. A przy porażce Darmstadt (25 punktów) oraz remisie Eintrachtu Frankfurt (24) brakowało odpowiednio czterech i trzech punktów do tych drużyn.

Plan legł w gruzach już w 5. minucie. Georg Niedemeier dobił strzał wślizgiem z kilku metrów i VfB szybko wyszło na prowadzenie. „Wieśniaki” próbowały odpowiedzieć, ale przed przerwą stracili drugiego gola. Wzorowo przeprowadzoną kontrę zakończył precyzyjnym strzałem Lucas Rupp.

Szybko po zmianie stron Filip Kostić przeprowadził indywidualną akcję przez połowę boiska i z lewej strony pola karnego uderzył nie do obrony. Gości było stać na jedną bramkę autorstwa Andreja Kramaricia. W ostatnim kwadransie rywali dobili Kostić oraz Werner po kapitalnym podaniu Daniela Schaaba.

VfB Stuttgart – Hoffenheim 5:1

Bramki: Niedemeier 5' i 51', Rupp 42', Kostić 78', Werner 83' – Kramarić 73'

VfB Stuttgart: Przemysław Tytoń – Grosskreutz, Schwaab, Niedemeier, Insua – Die – Rupp, Didavi (Maxim 81'), Gentner (Klein 46'), Kostić – Kravets (Werner 68')

Hoffenheim: Baumann – Schar, Süle, Bicakcić (Kramarić 35') – Kaderabek, Hamad (Vargas 46'), Eugen Polanski, Amiri (Schmid 46'), Toljan – Uth, Volland

Żółte kartki: Kravets 14' – Süle 60', Polanski 80'

Sędzia: S. Dingert

Stadion: Mercedes-Benz Arena, Stuttgart

Widzów: 44 647

Skrót meczu VfB Stuttgart – Hoffenheim:

Pozostałe wyniki 25. kolejki Bundesligi

• FC Köln – Schalke 1:3 (Bittencourt 33' – Huntelaar 2', Meyer 23', Di Santo 76')
    Paweł Olkowski (FC Köln) cały mecz na ławce
  • Augsburg – Bayer Leverkusen 3:3 (Koo-Ja Cheol 5', 44', 57' – Bellarabi, Verhaegh 80' samob., Calhanoglu 90+3' k.)
    Sebastian Boenisch rozegrał 90' na prawej obronie „Aptekarzy”
  • Werder Brema – Hannover 4:1 (Bartels 18', Pizarro 26', Gebre Selassie 56', Junuzović 67' – Karaman 45')
    Artur Sobiech poza kadrą meczową gości
  • Eintracht Frankfurt – Ingolstadt 1:1 (Russ 69' – Hartmann 8' k.)
  • VfL Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach 2:1 (Draxler 15', Kruse 17' – Raffael 23')
  • Borussia Dortmund – Bayern Monachium 0:0 (RELACJA)