Urugwaj 1:0 Meksyk - Urugwaj w ćwierćfinale!

Daniel Kawczyński
Nie było sensacji na Estadio La Plata. Urugwaj nie dał się presji i po bramce Alvaro Pereiry zwyciężył Meksyk 1:0 i awansował do ćwierćfinału Copa America, gdzie zagra z Argentyną.

Urugwaj 1:0 Meksyk - czytaj zapis relacji na żywo

Podopieczni Oscara Tabareza przez całe spotkania mieli wyraźną przewagę, ale na początku nie mogli rozwinąć skrzydeł. Jednak w 15. minucie zdołali objąć prowadzenie. Po wrzutce Diego Forlana, Luis Suarez trafił wprost w Luisa Michela, który wypluł piłkę z rąk, co wykorzystał dobrze asekurujący Alvaro Perreira. Minutę później na bramkę Meksyku uderzał Diego Forlan, ale tym razem Michel świetnie interweniował.

Meksykanie na murawie praktycznie nie istnieli. W 24. minucie napędzili jednak trochę strachu, gdy Giovanni Dos Santos zmusił do interwencji Fernando Muslerę. W rewanżu Diego Forlan huknął w słupek. Przed przerwą szansę miał jeszcze Luis Suarez, ale przytomnie interweniował meksykański bramkarz.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie, a czwarta drużyna Mundialu usiłowała pokreślić dominację. Jako pierwszy szansę miał Forlan, lecz w dobrej sytuacji fatalnie spudłował, a następnie sytuację sam na sam z Michelem zmarnował Suarez. Gola mógł też strzelić Nicolas Lodeiro, ale rywali ponownie uratował słupek.

Inicjatywa Urugwaju nie podlegała dyskusji, gorzej było ze skutecznością i w 81. minucie niewykorzystane okazje mogły się zemścić. Po dośrodkowanie z rzutu wolnego, głową do bramki Muslery trafił Paul Aguilar. Sędzia był jednak czujny i wychwycił minimalną pozycję spaloną. Tym samym uratował graczy Tabareza od kompromitacji.

Urugwaj 1:0 Meksyk
Bramka: 15′ Alvaro Pereira

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Sebastian Coates, Alvaro Pereira, Diego Perez, Egidio Arevalo Rios, Alvaro Gonzalez, Cristian Rodriguez, Diego Forlan, Luis Suarez

Meksyk: Luis Ernesto Michel - Hiram Mier, Nestor Araújo, Héctor Reynoso, Paul Aguilar, Diego Reyes, Jorge Enríquez, Dárvin Chávez, Miguel Ángel Ponce, Giovani dos Santos, Rafael Márquez Lugo