tor
Wisłoka miała apetyt na pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Przesłanką do snucia ambitnych planów był choćby fakt, iż w poprzednią środę “hutnicy” nieźle się musieli napocić - w ramach I rundy Pucharu Polski podwawelska drużyna zaliczyła ponad 120 minut gry z Apklan Resovią. - Po cichu liczyliśmy, że to się odbije na przeciwniku, że może w końcówce braknie mu pary - mówił po meczu Bogusław Pater, krakus z pochodzenia, a od 40 lat kierownik Wisłoki.

Nasz beniaminek miał okazje, aby zdobyć gole, ale zamiast pod koniec, zaczął je wypracowywać już na początku meczu. W 18. minucie uderzał z lewej strony Sebastian Fedan i niewiele się pomylił. Dwie minuty po tym nieźle strzelał Dawid Sojda, jednak bramkarz miejscowych sparował piłkę na róg. W 24.minucie dwójkową akcję zaprezentowali Krzysztof Wrzosek z Damianem Łanuchą. Po przymiarce tego drugiego “skóra” ponownie nieznacznie minęła bramkę krakowian.

W 37. minucie raz coś nie zagrało w defensywie dębiczan i tym sposobem najlepszą sytuacje stworzyli sobie gospodarze; Lanca znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, ale ten pokazał klasę i nadal było 0-0.

Hutnik - Wisłoka. Mecz, który zdominowali kibole [ZDJĘCIA]

Po zmianie stron dość szybko wynik mógł otworzyć Łanucha. Huknął konkretnie, jednak golkiper miejscowych skierował piłkę na poprzeczkę.

W dalszej części meczu gra koncentrowała się w środkowej strefie boiska. Nie brakowało twardej walki, toteż arbiter często sięgał do kieszeni z kartkami. Ostatecznie piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki i Wisłoka zanotowała szósty remis w sezonie, a czwarty na obcym boisku.

Mecz obserwowała spora grupa szalikowców naszego zespołu, wspieranych przez zaprzyjaźnionych fanów z Zabrza i Rybnika.