W Radzionkowie celnie strzelać nie kazano

Zbyszek Anioł
W meczu Ruchu z Odrą nie było wielu celnych strzałów
W meczu Ruchu z Odrą nie było wielu celnych strzałów Jakub Jaźwiecki
W meczu, w którym brakowało celnych strzałów, Ruch Radzionków zremisował 1:1 z Odrą Wodzisław. Tym samym radzionkowianie nie wygrali czwartego spotkania z rzędu, a wodzisławianie są jeszcze "lepsi", bo na trzy punkty czekają od ośmiu meczów.

W pierwszej połowie Ruch, jak na gospodarza przystało, dyktował warunki gry, a Odra ograniczała się jedynie do obrony i wyprowadzania kontr. Jako pierwsi groźną okazję stworzyli sobie radzionkowianie, za sprawą Adriana Świątka, który w czwartej minucie znalazł się w dobrej okazji, ale strzelił nad bramką Odry. W ekipie przyjezdnych zagrożenie w polu karnym Ruchu starali się stworzyć jedynie Tomasz Stolpa i Jean Nganbe, który w końcówce pierwszej połowy trafił w słupek. Poza tym Odra nie kwapiła się do ataku, a gdy już wodzisławianie zdecydowali się ruszyć do przodu, to łatwo radzili sobie z ich próbami gospodarze.

Ruch grał ofensywniej, jednak tak samo nieskutecznie jak rywal. Strzały podopiecznych Artura Skowronka albo były niecelne, albo blokowali je przeciwnicy. W ostatniej akcji pierwszej połowy szczęście prawie uśmiechnęło się do Dawida Jarki, który został nabity, a piłka minimalnie minęła słupek wodzisławskiej bramki. Efektem nieporadności w ataku obu ekip był brak celnych strzałów do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od pierwszego uderzenia na bramkę, autorstwa Michała Brzozowskiego. Dziesięć minut po wznowieniu gry znowu Ruch był bliższy prowadzenia, gdy Piotr Rocki wyszedł sam na sam z Buchalikiem. Doświadczonemu piłkarzowi gospodarzy zabrakło precyzji i piłka przeleciała nad poprzeczką. Niewykorzystana okazja zemściła się na Ruchu w 58. minucie. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Łukasz Skrobacz, a Tomasz Stolpa mając przed sobą tylko Skorupskiego dał Odrze prowadzenie.

Minuty mijały, a radzionkowianie cały czas nie mieli na koncie celnego strzału. Mimo tego mogli wyrównać, gdyby futbolówka po uderzeniu z wolnego Kamila Szymury inaczej odbiła się od poprzeczki. Dwanaście minut przed końcem spotkania Ruch wreszcie trafił w bramkę i od razu zrobiło się 1:1. Rocki świetnie zagrał do Adriana Świątka, który z dwóch metrów wepchnął piłkę do pustej bramki. W ostatnich minutach podopieczni Artura Skowronka ruszyli jeszcze odważniej do ataku, ale Michał Buchalik zakończył mecz z jedną wpuszczoną bramką.

Ruch Radzionków - Odra Wodzisław 1:1 - zapis relacji na żywo!