• Buchalik łatwo złapał dośrodkowanie Giela

• Tak więc Ruch wciąż nie oddał celnego strzału na bramkę Odry

• Szymura z wolnego w poprzeczkę, piłka odbiła się jeszcze od ziemi, ale do bramki nie wpadła

• Przybecki ambitnie powalczył o piłkę i wywalczył rzut wolny ok. 20 metrów od bramki Odry

• Defensywna taktyka Odry przynosi zamierzony efekt, bo wodzisławianie są o 20. minut od zwycięstwa, pierwszego wiosną. A Ruch na najlepszej drodze do czwartej z rzędu porażki 0:1

• Kuczok w miejsce Skrobacza

• Nganbe strzelił celnie, a Skorupski odbił piłkę na rożny

• Sobik zmieni, grającego na prawej stronie Polaka

• Świątek i Przybecki... potknęli się o siebie i stracili piłkę

• Świątek chciał mocno wbić piłkę w pole karne, ale został zablokowany

• Efektowna oprawa, składająca się z flag w wykonaniu kibiców Odry, którzy jeszcze głośniej dopingują swoją drużynę po pierwszej bramce. Fani Ruchu nie są gorsi i wspierają gospodarzy w tej trudnej sytuacji

• Pierwsza połowa zbliża się do końca, a tymczasem żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. W niecelnych uderzeniach jest remis 5:5

• Za mocne dośrodkowanie z narożnika boiska Cielucha. A chwilę później Beliancin pokazał, że kopie mocniej niż jego kolega i piłka po jego strzale poszybowała kilka metrów nad bramką Odry

• Strzał z 20. metrów Cielucha zablokowany i gospodarze muszą zadowolić się rożnym

• Odra gra bardzo defensywnie. Nawet jak piłkarze z Wodzisławia ruszają do ataku, to pięciu piłkarzy z pola nie wychodzi dalej niż do linii środkowej. Często też Stolpa zostaje osamotniony w ataku i nie ma komu podać

• Sędzia przerwał mecz, bo kibice gospodarzy zapalili race, a dym przeszkadza piłkarzom w grze

• Przepraszamy za błąd. Na boisku nie gra Odunka, a Nganbe...

• Szymon Jary ukarany za faul

• Mróz ruszył do ataku prawą stroną, ale skończył na tym, że sfaulował Cahę

• Ładna dwójkowa akcja Stolpa - Nganbe. Pierwszy najpierw zgrał głową piłkę do Nganbe, który później odegrał futbolówkę do Stolpy, ale uderzenie tego ostatniego nie trafiło w bramkę

• W Radzionkowie pogoda do gry jest bardzo dobra. Słońce świeci, ale nie jest za gorąc. Tak więc piłkarzom nie pozostaje nic jak tylko grać

• Oficjalna strona internetowa Odry Wodzisław witała użytkowników hasłem:- Wojna o 1. ligę. Bitwa pod Stroszkiem – zobaczymy czy podopieczni Jarosława Skrobacza wrócą z tarczą, czy na tarczy...

• Ruch natomiast może spokojnie grać, bo degradacja mu nie grozi. Ale zawodnicy z Radzionkowa będą chcieli dzisiaj wreszcie wygrać, bo trzy ostatnie mecze przegrali po (0:1)

• Odra wiosną robi wszystko, aby za rok zagrać w drugiej lidze. W sześciu ligowych meczach na wiosnę zdobyła tylko punkt, a tydzień temu przegrała u siebie z GKP Gorzów Wielkopolski (1:3), który jest bliski wycofania się z rozgrywek

• A Wodzisławianie punktów nie oddadzą za darmo, bo zajmują czternaste miejsce i mają tyle samo punktów, co znajdującą się w już... drugiej lidze Pogoń. Piłkarze ze Szczecina również dzisiaj o 16 grają z Wartą Poznań

• Gospodarze są na siódmym miejscu z 34. punktami i cały czas po cichu mogą myśleć o włączeniu do walki o trzecią pozycję. A żeby tak się stało, to najpierw trzeba wygrać z Odrą