Maciej Lehmann
Konrad Matuszewski zaliczył asystę przy pierwszym golu Martona Eppela. Warta Poznań wygrała z Pogonią Szczecin 2:0. Adam Jastrzębowski
Warta Poznań w przerwie reprezentacyjnej rozegrała w Szczecinie mecz kontrolny z Pogonią. Zieloni wygrali 2:0 (1:0) Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na boisku pojawił się Adam Zrelak, ale gole zdobywał Marton Eppel.

Na powrót najlepszego strzelca Warty Poznań długo musiał czekać trener Dawid Szulczek. Słowak we wrześniu na zgrupowaniu kadry doznał kontuzji więzadeł. Operację przeszedł w Niemczech. Przewidywano, że przerwa w grze potrwa przynajmniej sześć miesięcy.

Zrelak od początku przygotowań do rundy wiosennej najpierw trenował indywidualnie, a od pewnego czasu już normalnie z drużyną. W derbach Poznania jeszcze nie wystąpił, ale jak mówił trener Szulczek, na treningach wygląda jak maszyna. - Jak już wróci, to będzie w stanie dać dużo dobrego Warcie - mówił szkoleniowiec Zielonych.

Słowaka zobaczyliśmy w wyjściowym składzie w sparingu z Pogonią. Wpisał się nawet na listę strzelców, ale okazało się, że był na spalonym. W 32 minucie zastąpił go Martin Eppel i to właśnie Węgier, tuż przed przerwą był autorem gola dla poznaniaków. Z prawej strony z rzutu wolnego dośrodkował Konrad Matuszewski, Eppel wygrał pojedynek główkowy z Rafałem Kurzawą i umieścił piłkę w bramce.

To nie była jedyna dobra sytuacja Zielonych w pierwszej części meczu. Na jego początku ładnym strzałem z dystansu popisał się Miguel Luis, ale trafił w poprzeczkę. Warta do przerwy grała bardzo dobrze, utrzymywała się przy piłce, groźnie też kontratakowała.

Po przerwie mecz toczył się pod dyktando Pogoni, ale to Warta podwyższyła prowadzenie. W 84 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Marton Eppel. Świetnym podaniem do Węgra popisał się Marcel Juszczak

POGOŃ SZCZECIN – WARTA POZNAŃ 0:2 (0:1)
Bramki: Marton Eppel (45. minuta +1 i 84.)
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny (46. Adrian Lis) – Dimitris Stavropoulos (64. Michał Kopczyński) , Dawid Szymonowicz (64. Patryk Rychlik), Bogdan Tiru (64. Mateusz Kupczak) – Filip Borowski, Mateusz Kupczak (46. Niilo Maenpaa), Konrad Matuszewski Ż (64. Filip Tonder), Tomas Prikryl (46. Stefan Savić) – Jakub Paszkowski (46. Dario Vizinger), Miguel Luis (64. Marcel Juszczak) – Adam Zrelak (32. Marton Eppel).