Warta wygrała z Ruchem Radzionków. Zieloni grali tylko w pierwszej połowie

Agnieszka Czosnek
Bartosz Bereszyński strzelił decydują bramkę dla Warty
Bartosz Bereszyński strzelił decydują bramkę dla Warty Fubu
Warta Poznań odniosła bardzo cenne zwycięstwo z Ruchem Radzionków, wyprzedzając swojego rywala w ligowej tabeli. Zieloni oddalili się nieco od strefy spadkowej.

Początek meczu upłynął na wzajemnym badaniu się obu drużyn. Później zdecydowanie lepszą formę pokazywali gospodarze, lecz brakowało im skuteczności i szczęścia. Swojej szansy jako pierwszy szukał Piotr Reiss, lecz jego dośrodkowanie nie mogło zaskoczyć Kiełpina, który pewnie złapał piłkę. Następnie z dystansu uderzał Bartczak, ale bardzo niecelnie. Zawodnicy Warty Poznań nie tracili jednak rezonu i nadal próbowali atakować bramkę gości, czego o piłkarzach Ruchu Radzionków powiedzieć nie można.

Z rzutu wolnego uderzać próbował Reiss, lecz mur ustawiony przez Ruch okazał się nie do przejścia, a dośrodkowanie Ngamayamy niecelne. W 26. minucie meczu szczęście uśmiechnęło się do „Zielonych”. Reiss wyprowadził piłkę z własnej połowy, ogrywając Dziewulskiego, a następnie podał prostopadłe do Bartosza Bereszyńskiego, który strzał w długi słupek zamienił na gola.

Przy wyniku 1:0 morale drużyny gospodarzy wyraźnie urosło, bo już chwilę później poznaniacy mogli podwyższyć wynik. Reiss zagrał do ustawionego w polu karnym Marciniaka, ten do Foszmańczyka, który w idealnej wręcz sytuacji spudłował.

Chwilę później to goście próbowali swojej szansy. Po zagraniu Dziewulskiego w polu karnym Warty przedzierał się Tumicz, ale stracił piłkę na rzecz obrońców gospodarzy. Ruch na chwilę przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę ożywił się i próbował doprowadzić do wyrównania, lecz bezskutecznie. Do przerwy lepszym zespołem okazała się Warta i na półmetku na tablicy z wynikami nadal 1:0.

Początek drugiej połowy dość wyrównany, gra toczyła się głównie w środku pola. Choć gra wyglądała nieco ciekawiej, to „Zieloni” zdecydowanie postanowili grać na zwłokę i bronić wyniku przez całą połowę. Podania do własnego bramkarza malutka garstka kibiców Warty skwitowała gwizdami. Sędzia nie szczędził żółtych kartek za grę pełną fauli. Sprawdziły się słowa trenera Araszkiewicza, że Warta potrafi zagrać jedną połowę, dotyczy to również zespołu z Radzionkowa. Bezładna kopanina, dużo ostrej gry, za to mało sytuacji podbramkowych, tak w jednym zdaniu można określić drugą połowę.

Warta Poznań - Ruch Radzionków 1:0 (1:0) - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Bartosz Bereszyński 26

Żółte kartki: Piotr Reiss 72, Łukasz Grzeszczyk 86 - Piotr Rocki 44, Bartosz Kopacz 65

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Warta: Łukasz Radliński, Grzegorz Bartczak, Maciej Mysiak, Krzysztof Sobieraj, Adam Mójta (69 Rafał Kosznik), Alain Ngamayama, Artur Marciniak (55 Łukasz Grzeszczy), Tomasz Foszmańczyk, Bartosz Bereszyński, Piotr Reiss, Piotr Giel (59 Marcin Klatt)

Ruch: Seweryn Kiełpin, Bartosz Kopacz, Marcin Kowalski, Wojciech Mróz, Michał Nalepa, Marcin Dziewulski (46 Krzysztof Danielewicz), Adam Giesa, Mariusz Muszalik, Piotr Rocki, Łukasz Tumicz (46 Idrissa Cisse), Sebastian Radzio