Warta Poznań

1

Ruch Radzionków

0

• Warta wygrywa 1:0, dzięki czemu oddala się nieco od strefy spadkowej, wyprzedzając w tabeli dzisiejszego rywala. Za uwagę dziękuje Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu!

• Cztery minuty dłużej pograją gracze Warty i Ruchu.

• Foszmańczyk ucierpiał w starciu z Rockim, potrzebna jest pomoc masażystów.

• Żółtą kartką ukarany Łukasz Grzeszczyk.

• Było blisko gola dla gości! Radliński wyszedł z bramki, a Cisse zdecydował się na strzał z ostrego kąta obok golkipera gospodarzy. Na szczęście dla Warty piłka ominęła również bramkę.

• Była okazja dla Ruchu, ale Cisse był na spalonym.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Danielewicz. Zakotłowało się przez chwilę w polu karnym Warty, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił Grzegorz Bartczak.

• Ngamayama faulował Kowalskiego, będzie okazja dla Ruchu z rzutu wolnego.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rocki, piłkę spokojnie złapał Radliński.

• W starciu na boisku ucierpiał Sobieraj, ale zawodnik Warty podnosi się bez pomocy masażystów.

• Mogła być niezła okazja dla Warty, ale Klatt w polu karnym Ruchu stracił piłkę na rzecz Mroza.

• Ta sytuacja w pełni oddaje obraz gry w drugiej połowie. Bezładna kopanina, dużo ostrej gry, za to mało sytuacji podbramkowych.

• Żółtą kartką za faul ukarany został Reiss. Zawodnik Warty leżąc na boisku próbował walczyć o piłkę, a przy okazji porządnie skopał rywali.

• Zmiana w zespole Warty: Rafał Kosznik wchodzi w miejsce Adama Mójty.

• Sobieraj decyduje się na zagranie do własnego bramkarza, a z trybun słychać gwizdy. Gra Warty w drugiej połowie wyraźnie nie podoba się kibicom.

• Żółtą kartką za faul ukarany został Bartosz Kopacz.

• Druga połowa meczu zdecydowanie mniej ciekawa niż pierwsza część spotkania.

• Kolejna zmiana w Warcie, Marcin Klatt melduje się na boisku w miejsce Piotra Giela.

• Łukasz Grzeszczyk zmienia Marciniaka.

• Faul w araku popełnił Foszmańczyk, przez co sędzia przerwał nieźle zapowiadającą się akcję Warty.

• Początek drugiej połowy dość wyrównany, gra toczy się głównie w środku pola.

• … a w miejsce Marcina Dziewulskiego wszedł Krzysztof Danielewicz.

• Na dwie zmiany w przerwie zdecydował się trener Artur Skowronek: Idrissa Cisse zastąpił Łukasza Tumicza…

• Początek drugiej połowy.

• A jeżeli już wymieniamy zawodników z bogatą przeszłością w Esktraklasie, którzy grają w dzisiejszym meczu, to do dwójki Reiss-Rocki trzeba dodać jeszcze Mariusza Muszalika. Co prawda zawodnik ten jest sporo młodszy od wymienionych wcześniej (33 lata), ale w Ekstraklasie zdążył rozegrać już 311 spotkań. Łączny dorobek tej trójki wynosi więc 921 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

• Do przerwy zespołem lepszym była Warta, która zasłużenie prowadzi 1:0. Bramka dla gospodarzy padła po wspaniałej akcji Piotra Reissa, który na razie prezentuje się lepiej niż drugi doświadczony napastnik, a więc Piotr Rocki. Zobaczymy, czy tak samo będzie w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy.

• O jedną minutę została przedłużona pierwsza część meczu.

• Za faul na Marciniaku żółtą kartkę obejrzał Rocki.

• Na połowie Ruchu faulowany był Reiss, ale gwizdek sędziego milczy.

• Zbliża się do końca pierwsza połowa spotkania. W ostatnich minutach ożywili się goście i próbują jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania.

• Po zagraniu Dziewulskiego w polu karnym Warty przedzierał się Tumicz, ale stracił piłkę na rzecz obrońców gospodarzy. Mogła być niezła okazja dla Ruchu.

• gch - na trybunie gości znajduje się dokładnie 10 osób.

• W starciu na boisku ucierpiał Foszmańczyk, zawodnik Warty po chwili przerwy wraca do gry.

• Dośrodkowanie Mójty z lewej strony i piłkę łapie Kiełpin.

• Powinno być 2:0! Reiss zagrał do stojącego w polu karnym Marciniaka, ten z kolej podał do Foszmańczyka, a pomocnik Warty spudłował w idealnej sytuacji!

• Reiss dobrze zauważył niepilnowanego w polu karnym Mójtę, ten starał się odegrać do Bereszyńskiego, ale piłka po drodze odbiła się od obrońców Ruchu i nie dotarła do zawodnika Warty.

• Akcja gości, Dziesulski zagrał do Tumicza, ten ograł Sobieraja i rozpoczął rajd prawą stroną, zakończony zablokowanym dośrodkowaniem.

• Wspaniały kontratak graczy Warty, a konkretnie Piotra Reissa, który wypracował tą bramkę. Wyprowadzając piłkę z własnej połowy ograł Dziewulskiego, następnie obsłużył dokładnym prostopadłym podaniem Bereszyńskiego, a ten strzałem w długi słupek nie dał Kiełpinowi szans na obronę. "Zieloni" prowadzą 1:0!

• GOOOL!!! Bartosz Bereszyński!!! Majstersztyk w wykonaniu Warty!

• Rocki wypuścił lewą stroną Sebastiana Radzio, a jego dośrodkowanie zablokował Bartczak.

• Po dośrodkowaniu Rockiego z rzuto wolnego piłka mija bramkę Radlińskiego.

• Zagranie Reissa do Giela przerywa Kopacz. Jak na razie 20-letni środkowy obrońca Ruchu bardzo dobrze radzi sobie z rywalami.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mójta, piłka trafiła do stojącego w narożniku pola karnego Reissa, a ten strzelał niecelnie.

• Po dośrodkowaniu Foszmańczyka piłkę z własnego pola karnego wybija Kopacz.

• Z rzutu wolnego Piotr Reiss trafia w mur, później jeszcze dośrodkował piłkę na głowę Ngamayamy, ale jego strzał mija bramkę Ruchu.

• Na razie lekką przewagę ma Warta, ale "Zieloni" nie potrafią skutecznie zagrozić bramce Seweryna Kiełpina.

• Z trzydziestu metrów uderzał Sobieraj, piłka ląduje w rękach Kiełpina. Uderzenie w środek bramki nie mogło zaskoczyć golkipera "Cidrów".

• Ngamayama próbował wypuścić Bereszyńskiego lewą stroną, ale zagrał zbyt mocno i młody zawodnik Warty nie zdążył dojść do piłki.

• Kompletnie niecelne uderzenie Bartczaka z około 20 metrów.

• Zbyt mocne zagranie Ngamayamy do Mójty, piłka wychodzi w aut.

• Rajd Rockiego prawą stroną w porę zatrzymał Grzegorz Bartczak.

• Widać rozgrywanie meczu w niedzielę o 12:30 nie jest dobrym pomysłem, bo poznański stadion jest dzisiaj prawie pusty. Garstka 300-400 widzów jak na możliwości tego obiektu to naprawdę marna ilość.

• Dośrodkowanie Reissa z rzutu wolnego i piłka ląduje w rękach Kiełpina.

• Giel stracił piłkę w środku pola na rzecz Kopacza. Szkoda, że nie zdecydował się wcześniej na odegranie do wychodzącego prawą stroną Reissa, bo była niezła szansa na dobrą akcję gospodarzy.

• Czeka nas dzisiaj ciekawy pojedynek doświadczonych zawodników. Niemal 40-letni Piotr Reiss i o 2 lata młodszy Piotr Rocki łącznie rozegrali ponad 600 spotkań i strzelili ponad 150 bramek w Ekstraklasie. Który dziś poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

• Początek meczu!

• Oba zespoły wychodzą na murawę, za chwilę zaczynamy.

• Jeżeli mówimy o kontuzjach w drużynie gospodarzy, to dodajmy również że w dzisiejszym meczu "Zieloni" zagrają bez swojego kapitana. Tomasz Magdziarz w meczu w Grudziądzu złamał nos, obecnie jest już po operacji i z trybun będzie obserwował dzisiejsze spotkanie.

• Sporym problemem Warty przed dzisiejszym meczem są kontuzje w obronie, z powodu urazów zagrać nie mogą Przemysław Otuszewski i Łukasz Jasiński. Pierwszego na lewej obronie zastąpi Adam Mójta, a drugiego na środku przesunięty z pomocy Maciej Mysiak.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Baran, Cieluch, Cisse, Danielewicz, Łopuch, Trzcionka, Wrzesień.

• Ławka rezerwowych Warty: Słowik, Wichtowski, Kosznik, Grzeszczyk, Klatt, Jakóbowski, Piceluk.

• Przed meczem zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi, któ╬rą można znaleźć TUTAJ.

• Nieco lepiej wygląda sytuacja zespołu z Radzionkowa, który ma na koncie dwa punkty więcej niż Warta. W poprzedniej kolejce "Cidry" sprawiły niespodziankę, remisując 1:1 z Pogonią Szczecin. Czy dzisiaj również uda im się zdobyć punkty? Przekonamy się za nieco ponad dwie godziny.

• Po porażce z Olimpią w Grudziądzu mocno skomplikowała się sytuacja poznańskiej drużyny w tabeli pierwszej ligi. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza mają zaledwie trzypunktową przewagę nad strefą spadkową, która, w wypadku porażki w dzisiejszym spotkaniu przy jednoczesnym zwycięstwie Dolcanu Ząbki, może stopnieć do dwóch oczek.

• Dwadzieścia pięć minut pozostało do rozpoczęcia dzisiejszego spotkania. Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie, a trybuny - póki co - świecą pustkami.

• Dzień dobry państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.