Dariusz Kuczmera
Filip Mihaljević - strzelec gola w debiucie
Filip Mihaljević - strzelec gola w debiucie Krzysztof Szymczak
Chorwat Filip Mihaljević zadebiutował w barwach Widzewa i strzelił gola na 3:0. Inny Chorwat Dario Hrabia Kristo, który pomagał przy transferze Filipa, zdobył bramkę na 2:0. Wynik pięknym strzałem na 1:0 otworzył Polak Maciej Kazimierowicz. Widzew awansował na pozycję wicelidera tabeli.

Nowy nabytek naszej drużyny Filip Mihaljević wyszedł w podstawowym składzie, grał na szpicy, a Robert Demjan i Daniel Świderski nie znaleźli się nawet w kadrze meczowej. Trener Radosław Mroczkowski rotuje składem i bardzo dobrze – szuka optymalnego ustawienia. Na ławce rezerwowych usiedli: Przemysław Banaszak, Tomasz Wełna, Gruzin Nika Kwantaliani, a także Daniel Mąka, który błyszczał w meczach rezerwowej drużyny Widzewa.

Nowy napastnik, który poprzednio grał w lidze bułgarskiej w Lokomotiwie Płowdiw, aktywnie zaczął mecz. W 37 minucie Filip Mihaljević dał próbkę swych dużych możliwości, świetnie wyszedł do dośrodkowania Konrada Gutowskiego i strzelił głową centymetry obok słupka bramki Górnika. Co się odwlecze...

Dopiero po 23 minutach gry coś zaczęło się dziać pod bramką gości. Wtedy to obrońca Górnika Michał Markowski po dośrodkowaniu Konrada Gutowskiego trącił głową piłkę, a ta o milimetry minęła słupek bramki. Byłby gol samobójczy. Po rogu głową strzelał Radosław Sylwestrzak, ale bramkarz Górnika obronił. Stoper Widzewa w sobotę obchodził urodziny, dostał kwiaty, życzenia, chciał sobie sprawić prezent w postaci gola.

Później oglądaliśmy dobrą główkę Filip Mihaljević, aktywnie grał też Dario Kristo. Drugi nasz Chorwat, bardzo dobry w grze kombinacyjnej, nie miał jednak szczęścia w strzałach, ale warto było jeszcze poczekać pół godziny.

Zanim Dario Kristo wpisał się na listę strzelców, wynik meczu z Górnikiem otworzył Maciej Kazimierowicz, który w 43 minucie strzelił pięknego gola. Po rogu goście wybili piłkę przed pole karne, a tam, z odległości ponad 22 metrów z półwoleja strzelił Maciej Kazimierowicz. Zasłonięty bramkarz przepuścił ten strzał. Pomocnik Widzewa strzelił gola po 15 miesiącach przerwy, ostatnio trafił w meczu w Ostródzie z Sokołem, a w całym poprzednim sezonie ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Jak widać metody trenera Radosława Mroczkowskiego odnośnie rotowania składem przynoszą efekty. Maciej Kazimierowicz w poprzednim meczu z Elaną w ogóle nie grał, teraz wrócił do składu i proszę – od razu popisał się golem.

Po zmianie stron największe zagrożenie pod bramką rywali stwarzał prawy obrońca Widzewa Marcin Kozłowski. Przeprowadził kilka dobrych akcji, po których wykładał piłki kolegom. Brakowało dokładności w wykańczaniu tych akcji. Marcin Kozłowski też został zesłany na banicję przez trenera, wrócił jednak do składu po kontuzji Sebastiana Kamińskiego i gra jak z nut.
Konrad Gutowski natomiast marnował dobre podania kolegów.

Po godzinie gry nastąpił koncert chorwackich piłkarzy Widzewa. Najpierw w 64 minucie Dario Kristo wykorzystał błąd rywali, przejął piłkę i strzelił piękną bramkę z lewej nogi. Dziewięć minut później z prawego skrzydła idealnym dośrodkowaniem popisał się Mateusz Michalski. Kapitalnie wyskoczył do piłki Filip Mihaljević i zdobył głową gola na 3:0. Rodacy wicemistrzów świata byli w głównych rolach i tworzą nową jakość w drużynie Widzewa.

Udane debiuty zaliczyli też Przemysław Banaszak oraz Gruzin Nika Kwantaliani.

Kibice byli szczęśliwi, uważają, że to był najlepszy mecz w Sercu Łodzi.

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 3:0 (1:0)

Bramki:
1:0 Maciej Kazimierowicz (23)
2:0 Dario Kristo (64)
3:0 Filip Mihaljević (73)

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski (75, Daniel Mąka), Radosław Sylwestrzak ż, Sebastian Zieleniecki, Marcel Pięczek - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz *, Dario Kristo* (85, Mikołaj Gibas), Kacper Falon (52, Przemysław Banaszak), Konrad Gutowski - Filip Mihaljević* (82, Nika Kwantaliani). Trener: Radosław Mroczkowski.
Górnik: Damian Podleśny - Robert Pisarczuk, Michał Markowski, Tomasz Midzierski ż, Jakub Zagórski (66, Dawid Dzięgielewski) - Krystian Wójcik ż (82, Bartłomiej Kukułowicz), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Sosnowski ż, Igor Korczakowski (58, Przemysław Skałecki), Patryk Szysz - Mohamed Essam (61, Paweł Wojciechowski). Trener: Rafał Wójcik.
Gwiazdką oznaczyliśmy graczy nominowanych w rankingu Piłkarz Sezonu II ligi.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Widzów: 16.859.

Materiał oryginalny: Widzew - Górnik Łęczna 3:0. Hvala widzewskim Chorwatom, rodakom wicemistrzów świata - Dziennik Łódzki