Widzew - Polonia Warszawa 3:1. Dwa gole Przemysława Banaszaka

Dariusz Kuczmera
Przemysław Banaszak, Konrad Gutowski, Dario Kristo - Widzew ma powody do radości Grzegorz Gałasiński
Po zwycięstwie nad Bronią Radom (3:0) piłkarze Widzewa odnieśli drugi sukces w meczu kontrolnym. Podczas zgrupowania w Uniejowie podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego pokonali Polonię Warszawa 3:1.

Bramki dla łodzian zdobyli Kacper Falon i Przemysław Banaszak (dwie).

Już w 3 minucie podanie Marcina Pieńkowskiego na jedenasty metr wykorzystał Kacper Falon, który strzałem w długi róg pokonał Jana Balawejdera.

Polonia wyrównała w 14 minucie. Po rzucie wolnym dla Polonii piłka spadła na głowę Krystiana Pieczary, który pokonał bramkarza łodzian.

Drugą odsłonę rozpoczął w większości zupełnie nowy skład Widzewa - prócz Mikołaja Gibasa i Macieja Kazimierowicza, którzy grali również w pierwszej połowie, Patryka Wolańskiego oraz Mateusza Michalskiego, nieprzewidzianych dziś do gry, a także Simonasa Pauliusa oraz Marcina Kozłowskiego, którzy są z drużyną na zgrupowaniu, ale powracają do zdrowia po kontuzjach.

Skutecznością później błysnął Przemysław Banaszak.
W 64. minucie świetną prostopadłą piłkę zagrał mu Dario Kristo, minutę później tak samo zachował się Adam Radwański. Banaszakowi nie pozostało więc nic innego, jak podwyższyć na 2:1 oraz 3:1. Po kilku kolejnych minutach mógł mieć na swoim koncie hat-tricka, ale tym razem jego uderzenie obronił bramkarz Polonii - opisuje widzew.com.

Przemysław Banaszak jesienią zagrał w 10 meczach Widzewa, w żadnym nie zaliczył 90 minut. Strzelił jedną bramkę na wagę remisu z Rozwojem Katowice. Może wiosną utalentowany piłkarz stanie się pierwszoplanową postacią Widzewa? Trener Radosław Mroczkowski na razie wzmocnił linię defensywną (Daniel Tanżyna) i środkową (Adam Radwański). Bramka i atak - to formacje, które nie wymagają wzmocnień.

Po meczu trener Radosław Mroczkowski mówił: Były momenty, w których potrafiliśmy skonstruować fajne akcje, ale pojawiły się też błędy, o czym świadczy chociażby stracona bramka.

W sobotę (2 lutego) o godz. 11 Widzew zagra sparing z Wisłą w Płocku. 6 lutego w Uniejowie zmierzy się z Wartą Poznań.

Po powrocie ze zgrupowania rywalami Widzewa będą GKS Tychy (13 lutego, ośrodek treningowy przy ul. Małachowskiego), Stomil Olsztyn (16 lutego w Nieborowie) oraz KS Sand-Bus Kutno (23 lutego, miejsce do ustalenia).

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 3:1 (1:1)

Bramki:

1:0 - Kacper Falon (3)

1:1 - Krystian Pieczara (14)

2:1 - Przemysław Banaszak (64)

3:1 - Przemysław Banaszak (65)

Widzew (I połowa): Maciej Humerski - Mikołaj Gibas, Radosław Sylwestrzak, Łukasz Turzyniecki, Marcel Pięczek - Michael Ameyaw, Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon, Marcin Pieńkowski - Daniel Świderski, Daniel Mąka.

Widzew (II połowa): Grzegorz Gibki - Tomasz Wełna, Sebastian Zieleniecki, Mikołaj Gibas (60, Radosław Sylwestrzak) - Marek Zuziak, Adam Radwański, Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (60, Daniel Mąka), Konrad Gutowski - Filip Mihaljević, Przemysław Banaszak. Trener Radosław Mroczkowski.

Materiał oryginalny: Widzew - Polonia Warszawa 3:1. Dwa gole Przemysława Banaszaka - Dziennik Łódzki