Wielkie Derby Śląska dla Górnika Zabrze. Spore błędy bramkarza Ruchu Chorzów. Na trybunach pojawiło się 38 tys. fanów

Jakub Maj
Jakub Maj
Górnik Zabrze wygrał z Ruchem Chorzów w Wielkich Derbach Śląska. Podopieczni Jana Urbana idealnie wykorzystali swoje momenty w meczu. W końcówce spotkania "Niebiescy" złapali kontakt, ale zabrakło czasu na strzelenie gola wyrównującego. Na trybunach w sobotę pojawiło się ponad 38 tys. fanów. To trzeci najlepszy wynik Ekstraklasy w tym sezonie.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)

W pierwszej połowie to Ruch Chorzów prowadził grę. "Niebieskim" udało się nawet strzelić gola, ale sędzia Szymon Marciniak po sprawdzeniu sytuacji na monitorze anulował bramkę. Adam Vlkanova perfekcyjnie wrzucił do Daniela Szczepana, który pokonał bramkarza. Arbiter dopatrzył się jednak faulu we wcześniejszej fazie akcji.

Ruch stwarzał sobie niezłe okazje, ale wynik Wielkich Derbów Śląska otworzył Górnik Zabrze. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Adrian Kapralik ruszył z przebojową akcją. Wpadł w pole karne Ruchu i oddał mocny strzał. Pierwsze uderzenie wybronił Dante Stipica, ale dobitka znalazła drogę do bramki. Gracza Górnika nie mogło zatrzymać 3 zawodników rywali. Największy błąd popełnił jednak golkiper, który "wypluł" futbolówkę.

W 81. minucie Ruch stracił piłkę w środku pola. Futbolówka pod polem karnym "Niebieskich" trafiła do Japończyka Soichiro Kozukiego, który wpadł w "szesnastkę" i precyzyjnym uderzeniem zdobył gola na 2:0. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać. Sześć minut później oglądaliśmy fantastyczną wrzutkę z boku boiska wprost na głowę napastnika Ruchu Chorzów. Soma Novothny strzelił na 1:2 i dał nadzieję kibicom "Niebieskich". Pomimo doliczenia aż 10 minut, zabrakło czasu, aby wyrównać.

Podczas spotkania nie zabrało gorącego dopingu. Kibice "Niebieskich" zaprezentowali kilka opraw z racami, dlatego Szymon Marciniak musiał kilka razy przerwać mecz. Na trybunach na kultowym meczu pojawiło się dokładnie 38 106 fanów. Byliśmy bardzo blisko rekordu w obecnym sezonie Ekstraklasy. Na spotkaniu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa pojawiło się 40 tys. osób.

• Patryk Sikora - 3
  • Tomasz Wójtowicz - 3, (Miłosz Kozak - 2)
  • Filip Starzyński - 3, (Łukasz Moneta - 2)
  • Adam Vlkanova - 3, (Przemysław Szur - bez oceny)