Wierna zagra w derbach z KSZO 1929 Ostrowiec

Kamil Markiewicz
Michał Bała (pierwszy z prawej) zdobył dwie bramki dla Wiernej Małogoszcz w piątkowym meczu z Avią Świdnik, wygranym przez małogoski zespól 3:2 Kamil Markiewicz
Małogoska drużyna w końcu przerwała serię porażek. W piątkowej konfrontacji pokonała Avię Świdnik 3:2. Przed zespołem Mariusza Lnianego trudne spotkanie

W piątek, 26 maja, w Małogoszczu odbył się mecz trzeciej ligi, w którym miejscowa Wierna zmierzyła się z Avią Świdnik. Gospodarzem tego pojedynku był zespół ze Świdnika, który poprosił o możliwość rozegrania go na obiekcie Wiernej, ze względu na to, że jego boisko jest przygotowywane na rozpoczynające się w połowie czerwca UEFA Euro 2017. Obiekt Avii będzie bazą treningową reprezentacji Polski.

Po jedenastu porażkach z rzędu pogodzona ze spadkiem do czwartej ligi drużyna z Małogoszcza, od pierwszych minut pojedynku z Avią prezentowała się dobrze. Potwierdziła to zdobycie bramki. W 26 minucie rzut karny wykorzystał Michał bała. Tuż po przerwie, w 48 minucie wynik spotkania podwyższył Bartosz Kraus. W 66 minucie Avia strzeliła kontaktowego gola. Bartosza Gugulskiego pokonał Patryk Czułowski. Wierna nie dała za wygraną. W 74 drugą „jedenastkę” wykorzystał bała i małogoska ekipa prowadziła 3:1. Po chwili, bo już w 76 minucie gola dla zespołu ze Świdnicy strzelił Czułowski. Spotkanie zakończyło się wygraną Wiernej 3:2.

Przed małogoskim zespołem bardzo trudne spotkanie. W sobotę, o godzinie 17, w meczu 32. kolejki Wierna podejmować będzie walczący o awans do drugiej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Marzący o gry na wyższym szczeblu rozgrywek ostrowiecki team nie może pozwolić sobie na stratę punktów w trzech spotkaniach, które pozostały do końca sezonu. Do kadry Wiernej wraca Paweł Rogula.

- Będziemy się starać urwać punkty ostrowieckiej drużynie. Gramy na własnym obiekcie, co postaramy się wykorzystać. Oczywiście zdajmy sobie sprawę z tego, jak mocną kadrę mają rywale, którzy za wszelką cenę będą starali się wywieść od nas komplet punktów - powiedział Mariusz Lniany, szkoleniowiec małogoskiego zespołu.

Materiał oryginalny: Wierna zagra w derbach z KSZO 1929 Ostrowiec - Echo Dnia Świętokrzyskie