Wisła gromi na start, hat-trick Twardowskiego

Łukasz Gajewski
Warta Poznań 2:0 Wisła Płock
Warta Poznań 2:0 Wisła Płock Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Wisła Płock w meczu inaguracyjnym II ligi grupy wschodniej rozbiła 3:0 Ruch Wysokie Mazowieckie.

Mecz zaczął się od ataków gości, którzy chcieli szybko strzelić bramkę i ułożyć to spotkanie po swojej myśli. Próby jednak kończyły się niecelnymi strzałami. Nie miał dziś swojego dnia Daniel Koczon. A Gospodarze? Ci bali się zaatakować byłych graczy I ligi.

W drugiej połowie za Daniela Koczona wszedł Michał Twardowski, były zawodnik Ruchu, który obecnie jest wypożyczony z Jagielloni Białystok do Wisły. Efekt niesamowity! Debiutant strzelił hat-tricka! Fenomenalną asystę miał przy drugiej bramce Robert Chwastek, który przebiegł z piłką pół boiska, ośmieszając rywali swoim dryblingiem. Na końcu wyłożył piłkę Twardowskiemu, a ten wpakował ją do pustej bramki. Bliski szczęscia był także Tomasz Bekas, który z rzutu wolnego z 25 metrów trafił w spojenie.

Wisła Płock dominowała przez 90 minut i mogła wygrać o wiele wyżej. Jeśli Nafciarze utrzymają formę, mogą być głównym faworytem do powrotu do I ligi.