Wisła pewnie wygrywa w Turcji (wideo)

Marek Iwaniszyn
Wisła Kraków 0:1 Cracovia Kraków
Wisła Kraków 0:1 Cracovia Kraków Wojciech Matusik/Gazeta Krakowska
Po bramkach Jirsaka, Marcelo i Łobodzińskiego Wisła Kraków wygrała drugie spotkanie na zgrupowaniu w Turcji. Tym razem 3:0 pokonała Tavria Simferopol. Krakowianie kończyli mecz w dziewiątkę.

Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 33. minuty, chociaż wcześniej Wiślacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 24. minucie Andraż Kirm w niemal stuprocentowej okazji trafił w słupek. Jednak niespełna 10 minut później Tomas Jirsak po świetnym strzale z rzutu wolnego wyprowadził Wisłę na prowadzenie. W 36. minucie było już 2:0. Marcelo strzałem głową z trzech metrów umieścił piłkę w bramce, wykorzystując podanie Jirsaka z rzutu wolnego.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła podwyższyła wynik na 3:0 po golu Wojciecha Łobodzińskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Tavrii.

W spotkaniu tym sędzia pokazał dwie czerwone kartki Wiślakom, Andrażowi Kirmowi i Tomasowi Jirsakowi, jednak zezwolił na zastąpienie ich Krzysztofem Mączyńskim i Mariuszem Jopem. Arbiter w dość niecodzienny sposób karał piłkarzy Wisły. Zarówno Kirm, jak i Jirsak dostali od razu po dwie żółte kartki.

Całe spotkanie w krakowskiej drużynie rozegrali testowani Stjepan Poljak oraz Bratislav Punosevac. Trzeci z przebywających na testach piłkarz, Issa Ba, zagrał 68. minut.

Wisła Kraków - Tavria Simferopol 3:0 (2:0)
1:0 Jirsak 33'
2:0 Marcelo 36'
3:0 Łobodziński 46'

Wisła Kraków: Kurto (68' Jarosiński) – Burliga, Cleber, Marcelo, Alvarez (68' Czekaj) – Łobodziński, Jirsak (59' Jop), Issa Ba (68' Chrapek), Kirm (43' Mączyński) – Poljak, Punosevac

Tavria Simferopol
I połowa: Startsev – Antoniuk, Monakhov, Kowalczuk, Haliuza – Chabłow, Kornev, Zborowski – Dawidov – Idahor, Platon

II połowa: Startsev – Hajduczek, Doneć, Lycenko – Korobka, Ljubenović, Marković, Pnicki – Gigiadze – Feszczuk, Pruszenko

Żółte kartki: Marcelo, Chrapek, Poljak (Wisła) – Haliuza, Pruszenko (Tavria)
Czerwone kartki: Kirm, Jirsak (Wisła)