Wisła Płock złożyła protest odnośnie błędu sędziego w meczu z GKS Tychy

psz
Sędzia Robert Małek zapomniał o pokazaniu czerwonej kartki
Sędzia Robert Małek zapomniał o pokazaniu czerwonej kartki Łukasz Łabędzki
Płocki klub złożył dzisiaj oficjalny protest do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, odnośnie przebiegu niedzielnego spotkania z GKS Tychy. Przypomnijmy, że w 74. minucie sędzia Robert Małek popełnił fatalny błąd, nie pokazując czerwonej kartki za dwie żółte.

Dwie żółte kartki i w konsekwencji... nic. Sędzia Małek skompromitował się w Jaworznie

Beniaminek przypomina, że w skutek błędnej decyzji arbitra, Wisła nie grała prawie 20 minut w przewadze (sędzia doliczył 3 minuty). Ostatecznie płocczanie przegrali 0:1. Kto wie, jaki byłby końcowy wynik, gdyby wyrzucony z boiska został Patrik Carnota?

Jaką decyzję może podjąć komisja? Rozwiązań jest kilka: walkower, powtórzenie meczu, powtórzenie ostatnich 20 minut dziesięciu na jedenastu lub odrzucenie wniosku.

Jakie waszym zdaniem byłoby sprawiedliwe rozwiązanie tej sytuacji?

źródło: Wisła Płock