Wiślacki raport z wypożyczeń (1). Debiuty Chaveza i Burasa

Jakub Podsiadło
Jak spisywali się wypożyczeni wiślacy na boiskach pierwszej, drugiej i... chińskiej ligi? Zapraszamy do lektury podsumowania ich występów i zapoznania się z wiślackim "rozkładem jazdy" na nadchodzącą kolejkę.

W pierwszym wiślackim raporcie z wypożyczeń zajrzymy wszędzie tam, gdzie rozpierzchli się piłkarze "Białej Gwiazdy". Będzie więc orientalnie i swojsko, na ile orientalna może być druga liga chińska, a na ile swojskie boiska w Niecieczy i Limanowej. Zapraszamy też gorąco do śledzenia meczów wypożyczonych wiślaków w nadchodzący weekend na łamach naszego portalu - linki do relacji na żywo znajdziecie poniżej.

CHINY

Liga Państwa Środka dopiero rozpoczęła tegoroczne rozgrywki, a Osman Chávez zadebiutował w barwach Qingdao Jonoon. W pierwszej kolejce chińskiej drugiej ligi jego nowy klub zremisował 1:1 z Xinjiang Tianshan Leopard i plasuje się na 7. miejscu w tabeli. Dla Jonoon to pierwszy sezon poza ekstraklasą od osiemnastu lat - stoper Wisły, który w niedzielę zaliczył pełne 90 minut, razem z sześcioma nowymi piłkarzami w drużynie powalczy o powrót do chińskiej elity.

• 16 marca, China League One (II liga chińska), Qingdao Jonoon 1:1 Xinjiang Tianshan Leopard (90 minut)

POLSKA (I liga)

Zaplecze polskiej ekstraklasy wróciło do gry tydzień temu, wobec czego musimy nadrobić zaległości. Spośród dwóch wypożyczonych wiślaków w pierwszej lidze, największe szanse na regularną grę ma Patryk Fryc z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zgodnie z oczekiwaniami, Fryc zadebiutował w Niecieczy w wygranym 1:0 meczu z Dolcanem Ząbki. Wszystko wskazuje na to, że na stałe zastąpi Karola Piątka na prawej stronie defensywy "Słoni".

W ubiegłej kolejce piłkarze z Niecieczy z Frycem w składzie w dramatycznych okolicznościach wywieźli punkt z grząskiego boiska Kolejarza Stróże. Wypożyczony z Wisły obrońca ponownie zaliczył pełne 90 minut.

W obu spotkaniach poza kadrą meczową znalazł się Kamil Moskal, syn byłego szkoleniowca Wisły i Termaliki, Kazimierza. 21-letni obrońca ostatni raz pojawił się na boisku w październiku, w przegranym 1:3 meczu z Sandecją Nowy Sącz.

• 9 marca, I liga polska, Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 Dolcan Ząbki. Patryk Fryc (90 minut), Kamil Moskal poza kadrą
  • 16 marca, I liga polska, Kolejarz Stróże 1:1 Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Patryk Fryc (90 minut), Kamil Moskal poza kadrą

Zimą Kraków na Świnoujście zamienił etatowy pomocnik trzecioligowych rezerw, Jakub Pułka. Przed niespełna dwoma tygodniami Flota pokonała na własnym boisku Miedź Legnica, z kolei w ubiegły weekend wywiozła punkt z Łęcznej po bezbramkowym remisie z Górnikiem. Pułka spędził oba spotkania w całości na ławce rezerwowych.

• 8 marca, I liga polska, Flota Świnoujście 1:0 Miedź Legnica. Jakub Pułka cały mecz na ławce rezerwowych
  • 16 marca, I liga polska, Górnik Łęczna 0:0 Flota Świnoujście Jakub Pułka cały mecz na ławce rezerwowych

POLSKA (II liga)

Wiosną na drugoligowym froncie zobaczymy dwóch wiślaków - po niezbyt udanym epizodzie w barwach Okocimskiego Brzesko, w Siarce Tarnobrzeg zameldował się Damian Buras. Nowym nabytkiem Limanovii Limanowa został inny "rezerwista" z trzecioligowej drużyny Macieja Musiała, Jakub Downar-Zapolski.

W 19. kolejce II ligi wschodniej Siarka bez Burasa w kadrze meczowej skromnie pokonała Świt 1:0. Debiut wiślaka przypadł na ubiegłotygodniową wygraną 4:0 z Radomiakiem. Wychowanek Prądniczanki wszedł na boisko na ostatnie 19 minut - z Burasem na murawie Siarka strzeliła czwartego gola i przypieczętowała zwycięstwo, lecz bez jego wydatnego udziału.

19-letni Downar-Zapolski jeszcze nie zdołał zadebiutować w barwach Limanovii w meczach z Garbarnią (porażka 0:1) i Wigrami (wygrana 2:0). W obu spotkaniach znalazł się na ławce rezerwowych.

• 8 marca, II liga polska (wschodnia), Siarka Tarnobrzeg 1:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Damian Buras poza kadrą meczową
  • 8 marca, II liga polska (wschodnia), Limanovia Limanowa 0:1 Garbarnia Kraków. Jakub Downar-Zapolski cały mecz na ławce rezerwowych
  • 15 marca, II liga polska (wschodnia), Radomiak Radom 0:4 Siarka Tarnobrzeg. Damian Buras (19 minut)
  • 16 marca, II liga polska (wschodnia), Limanovia Limanowa 2:0 Wigry Suwałki. Jakub Downar-Zapolski cały mecz na ławce rezerwowych

Wiślacki "rozkład jazdy" z Ekstraklasa.net (relacje na żywo)