Wiślacki raport z wypożyczeń (2). Karłowicz główkuje za trzy punkty (WIDEO)

Jakub Podsiadło
Po raz drugi sprawdziliśmy, jak spisywali się wypożyczeni wiślacy. W drugim wiślackim raporcie z wypożyczeń ciekawej niż tydzień temu - miniony tydzień przyniósł między innymi bramkę Piotra Karłowicza dla Wigier Suwałki.

CHINY

Póki co, Osman Chavez to pewniak w składzie drugoligowego Qingdao Jonoon. Tydzień po swoim debiucie w pełnym wymiarze czasowym, Honduranin zaliczył drugie 90 minut z rzędu w zremisowanym 1:1 meczu z Guangdong Sunray Cave. Wyjazdowy remis kosztował Jonoon spadek z 8. na 11. miejsce w tabeli chińskiej drugiej ligi.

• 23 marca, China League One (II liga chińska), Guangdong Sunray Cave 1:1 Qingdao Jonoon. Osman Chavez (90 minut)

POLSKA (I liga)

21. kolejka I ligi przyniosła małe ożywienie, jeśli chodzi o piłkarzy wypożyczonych z Wisły Kraków. Na pierwszolligowym froncie wydarzeniem tygodnia jest debiut Jakuba Pułki we Flocie Świnoujście. Były podopieczny Macieja Musiała z trzecioligowych rezerw rozpoczął mecz z Arką Gdynia wyjściowym składzie. Mierzącemu 170 centymetrów pomocnikowi zdarzyło się nawet powalić Bartosza Ślusarskiego, jednak dla Bogusława Baniaka to było zdecydowanie za mało i w przerwie ściągnął słabego wiślaka z boiska. Ostatecznie, Flota przegrała z Arką 0:1 i zajmuje mało bezpieczne 14. miejsce w pierwszoligowej stawce.

Niedzielny bezbramkowy remis Niecieczy z Puszczą Niepołomice z trybun oglądał Kamil Moskal. Pełny mecz w barwach Termaliki rozegrał etatowy obrońca "Słoni", Patryk Fryc. Mało brakowało, żeby zaliczył asystę po tym, jak jego wrzutka minęła Andrzeja Sobieszczyka, a nadbiegający Drozdowicz spóźnił się z dobitką.

• 22 marca, I liga polska, Flota Świnoujście 0:1 Arka Gdynia. Jakub Pułka (45 minut, zmieniony w przerwie przez Bodzionego)
  • 23 marca, I liga polska, Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0 Puszcza Niepołomice. Patryk Fryc (90 minut), Kamil Moskal poza kadrą

POLSKA (II liga)

Przenosimy się ligę niżej, gdzie w grupie wschodniej Limanovia Limanowa z Jakubem Downar-Zapolskim podejmowała Siarkę Tarnobrzeg Damiana Burasa. Pierwszy z wiślaków po dwóch meczach na ławce rezerwowych wypadł w ogóle ze składu Limanovii. Na Podkarpaciu Buras musi zadowolić się rolą jokera - po wejściu na boisko w 82. minucie zapadające ciemności nie przeszkodziły mu w oddaniu strzału, po którym jeden z obrońców gospodarzy niefortunnie wybił piłkę... we własny słupek. Limanovia w dziesiątkę dowiozła do końca zwycięstwo 2:1 nad wiceliderem tabeli.

Na wschodzie bez zmian, chciałoby się powiedzieć. Pewnie tak właśnie by było, gdyby nie Piotr Karłowicz, od lata ubiegłego roku wypożyczony do Wigier Suwałki. Mimo trzech bramek jesienią, na wiosnę wszystkie dotychczasowe mecze rozpoczął na ławce rezerwowych. W ubiegłą niedzielę, w obecności dwóch tysięcy widzów do spółki z Tomaszem Tuttasem zapewnił Wigrom trzy punkty dzięki bramce główką w 90. minucie meczu z Motorem Lublin (wideo poniżej. gol Karłowicza od 3:42).

• 23 marca, II liga polska (wschodnia), Wigry Suwałki 2:1 Motor Lublin. Piotr Karłowicz (21 minut, gol)
  • 23 marca, II liga polska (wschodnia), Limanovia Limanowa 2:1 Siarka Tarnobrzeg. Damian Buras (8 minut), Jakub Downar-Zapolski poza kadrą

Wiślacki "rozkład jazdy" z Ekstraklasa.net (relacje na żywo)