Wiślacy po derbach Krakowa: Liczy się zwycięstwo (OPINIE, WIDEO)

Kasia Guzik, x-news
Wisła Kraków - Cracovia 3:1
Wisła Kraków - Cracovia 3:1 Ryszard Kotowski
Piłkarze Wisły Kraków pokonali Cracovię 3:1 i to "Biała Gwiazda" rządzi w Krakowie. Zawodnicy Franciszka Smudy nie ukrywali radości ze zwycięstwa.

Swój debiut w meczu derbowym zaliczył stary-nowy gracz Wisły, Dariusz Dudka. - Lekki dreszczyk emocji był. Nie grałem od dłuższego czasu, poza tym mój powrót na Reymonta przypadł w meczu derbowym. Czułem się jednak dobrze i myślę, że w kolejnych meczach będę już grał dłużej - opowiadał o swojej dyspozycji i nadziejach na przyszłość.

Z kolei do pierwszego składu krakowian wrócił Stjepanović. - Ciesze się, ze dostałem szanse w derbach i że wygraliśmy mecz - mówił pomocnik "Białej Gwiazdy". Odniósł się także do momentu, gdy Cracovia zdobyła kontaktową bramkę. - Zostało wtedy około dziesięciu minut do końca meczu, my dobrze odpowiedzieliśmy na tego gola i spotkanie udało się zakończyć zwycięstwem.

Gola dla przeciwników chętnie skomentował bramkarz wiślaków, Michał Miśkiewicz. - Saidi huknął jak z armaty. Wyszedł mu ten strzał. Szkoda, że zdobył bramkę, ale ważne jest zwycięstwo w derbach.

Z kolei Michał Chrapek przyznawał, że nie udało się jego zespołowi całkowicie dominować przez pełne 90 minut, jednocześnie żałując niewykorzystanych sytuacji. - Na początku lepiej zaczęła Cracovia, ale przez ostatnie dwadzieścia minut pierwszej części gry kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Drugą połowę zaczęliśmy lepiej, mieliśmy kilka dobrych sytuacji. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy, bo wydaje mi się, ze wtedy byłoby już po meczu, a tak przez bramkę kontaktową dla "Pasów" było trochę nerwów.

Zawodnik Wisły komplementował też swojego nowego kolegę z drużyny, Semira Stilicia. - Semir już nie raz pokazał w polskiej lidze, że ma bardzo duże umiejętności. Chcemy z tego skorzystać. Mam nadzieję, że da on naszej drużynie jeszcze więcej, bo stać go na to - powiedział.