Włochy: Szczęśliwe zwycięstwo Milanu

Marcin Szczepański
Wymęczonym zwycięstwem Milanu zakończyło się spotkanie lidera Serie A z przeciętnie spisującym się w tym sezonie zespołem Cagliari. Zwycięską bramkę zdobył w 85. minucie Rodney Strasser.

Spotkanie zapowiadało się na spacerek dla lidera jednak rywale postawili AC Milanowi trudne warunki. Pierwsza połowa była nudna, a dobrze broniący się zespół Cagliari nie dał Milanowi wielu okazji do zdobycia bramki. Najlepszą zmarnował Robinho, który w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka.

Cagliari natomiast grało mądrze w defensywie, a po przerwie zaatakowało. Najlepszej okazji nie wykorzystał Nene, który po błędzie i zbyt słabym wybiciu piłki Abiattiego stanął z nim sam na sam, jednak nie skorzystał z prezentu i posłał piłkę obok słupka.

Cagliari w drugiej połowie miało jeszcze kilka okazji, ale to Milan zadał decydujący cios. Bramkę wypracowali zmiennicy. Po podaniu Robinho dobrym zagraniem w pole karne popisał się Antonio Cassano, który wcześniej zmienił Alexandera Merkela. Piłkę dostał Rodney Strasser, który wszedł w drugiej połowie w miejsce Gattuso, i pewnym strzałem pokonał dobrze spisującego się cały mecz Michaela Agazziego.

Zwycięstwo pozwoliło Milanowi umocnić się na pozycji lidera. Punkty tracili najgroźniejsi rywale w walce o mistrzostwo - Lazio zremisowało z Genoą, a Juventus przegrał z Parmą. Wicelider Napoli wieczorem zagra arcyciekawe spotkanie z Interem Mediolan. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zapraszamy do Ekstraklasa.net od 20:45!