Wtorek w Pucharze Polski: Błękitni za burtą, ekstraklasowicze grają dalej (PODSUMOWANIE)

mgs
Za nami pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Polski
Za nami pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Polski Grzegorz Jakubowski
Za nami pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Polski. We wtorek po zaciętym boju z Zagłębiem Lubin z rozgrywkami pożegnali się Błękitni. Na tym etapie rozgrywek nie zawiedli przedstawiciele Ekstraklasy - Korona, Cracovia i Lech zgodnie wygrały swoje mecze i zagrają w następnej rundzie.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:4 - zapis relacji live

Tym razem rewelacja ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski, Błękitni Stargard Szczeciński przedwcześnie pożegnali się z rozgrywkami. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mierzyli się z Zagłębiem Lubin i do 54. minuty prowadzili 2:1. Beniaminek Ekstraklasy zdołał jednak odpowiedzieć na gole strzelane przez drugoligowca i dwie szybkie bramki Krzysztofa Janusa zdobyte kolejno w 71. i 78. minucie dały "Miedziowym" prowadzenie na kilka minut przed końcowym gwizdkiem. Drużyna Piotra Stokowca przysłowiową kropkę nad "i" postawiła już w doliczonym czasie gry, kiedy w 91. minucie Marka Ufnala pokonał Eryk Sobków.

DOLCAN ZĄBKI - CRACOVIA 2:3 - zapis relacji live

Emocji nie brakowało w Ząbkach, gdzie miejscowy Dolcan podejmował Cracovię. Raptem po 180 sekundach gry na tablicy wyników widniał już remis 1:1. W 16. sekundzie gola dla "Pasów" strzelił Bartosz Kapustka, a kilkadziesiąt sekund później trafieniem odpowiedział Damian Świerblewski. Na tym jednak wymiana ciosów na Dolcan Arenie nie zakończyła się. Prowadzenie ponownie w 26. minucie objęli gospodarze, którzy dzięki bramce Daniela Gołębiewskiego schodzili na przerwę z lepszymi perspektywami na drugą połowę.

Druga część spotkania należała jednak to piłkarzy Jacka Zielińskiego. Krakowski klub zdołał szybko odrobić straty i zapewnić sobie prowadzenie, a uczynił to dzięki Dariuszowi Zjawińskiemu, który na listę strzelców zapisał się w 46. i 68. minucie.

WDA ŚWIECIE - KORONA KIELCE 0:1 - zapis relacji live

W miejscowości położonej w województwie kujawsko-pomorskim, Świecie Korona Kielce rywalizowała z trzecioligową Wdą. "Scyzory" bardzo długo męczyli się z występującym na niższym szczeblu rozgrywek rywalem i nie potrafili pokonać bardzo dobrze spisującego się w bramce Łukasza Zapały.

Zawodnicy Marcina Brosza najlepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli w 65. minucie, ale rzutu karnego po faulu na Kamilu Matulce nie wykorzystał Tomasz Zając. Kolejną "jedenastkę" na rzecz kielczan sędzia podyktował w 77. minucie, ale tym razem reprezentanci Ekstraklasy się nie pomylili. Rafał Grzelak podszedł do rzutu karnego i pewnym strzałem zamienił go na gola, dzięki czemu Korona zagra w 1/8 finału Pucharu Polski.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - LECH POZNAŃ 0:2 - zapis relacji live

Swoich kibiców nie zawiedli mistrzowie Polski, którzy w ostatnim czasie na ligowych boiskach prezentują bardzo przeciętną formę. "Kolejorz" w 1/16 Pucharu Polski mierzył się z Olimpią Grudziądz, z którą nie miał najlepszych wspomnień. Trzy lata temu obie ekipy mierzyły się w Grudziądzu, również w ramach 1/16 Pucharu Polski i wówczas lepsi okazali się grudziądzanie, którzy wygrali 2:1

Tym razem poznaniacy stanęli na wysokości zadania i jak na faworyta spotkania przystało wygrali. Oba gole na wagę zwycięstwa ekipa Macieja Skorży strzelił David Holman, najpierw w 9., a następnie w 86. minucie.