Wypowiedzi po meczu Stuttgart - Bayern

Jacek Szczupak
Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenerów oraz zawodników po wczorajszym derbowym meczu Stuttgart - Bayern.

Pep Guardiola: Był to bardzo ciężki mecz i nie zaprezentowaliśmy się najlepiej. To co zrobił David Alaba i Arjen Robben zrobiło ogromną różnicę. Wynik jest jednak najważniejszy i dzięki temu możemy spokojnie przygotowywać się na Hamburg i Szachtar, jednak wciąż musimy się poprawić i wrócić do naszego poprzedniego poziomu gry.

Arjen Robben: Stuttgart wycofał się i bronił się mocno, dlatego ważnym dla nas było zdobyć bramkę przed przerwą. W drugiej połowie grało się nam o wiele łatwiej. Zawsze trzeba szukać jakiejś luki. Ten magiczny moment zawsze nadejdzie, cały czas stwarzamy sobie szanse - jednak musisz te szanse wykorzystywać. Bramkę na 1:0 zdobyliśmy przy pierwszej okazji i to jest to czego potrzebujesz w takich meczach jak ten.

Huub Stevens
: Mogę być zadowolony z postawy moich zawodników. Nie mogę ich krytykować. Drużyna walczyła dziś na całego, dlatego nie możemy spuszczać głów, musimy tak grać w każdym meczu.

Christian Gentner
: Nasz plan się sprawdzał przez pierwsze 40 minut, po czym straciliśmy koncentrację na moment, co wykorzystał Bayern. Po zdobyciu drugiej bramki nie dopuszczali nas już do akcji.