Bartosz Wartałowicz
Marcin Szafraniec zdobył decydującego gola w meczu z Wichrem. Koledzy z zespołu uczcili fakt, że został ojcem po raz drugi. Damian Doroz/Nida Pińczów
15 sierpnia odbyła się pierwsza kolejka klasy okręgowej. Bardzo ciekawy przebieg miał mecz Wichra Miedziana Góra z Nidą Pińczów. Naprzód Jędrzejów wydarł zwycięstwo w meczu ze Spartą Kazimierza Wielka w ostatnich minutach meczu. Interesująco było również w pozostałych spotkaniach. Zobaczcie wyniki, relację oraz ligową tabelę.

Grała klasa okręgowa. W hicie kolejki Naprzód pokonał Spartę Kazimierzę Wielka W Miedzianej Górze padło 7 goli

Orlicz Suchedniów - Victoria Skalbmierz 2:1 (2:0)
Bramki: Patryk Zygmunt 4, Bunyod Turgunboev 39- Kamil Adamski 55 z karnego.

Spadkowicz z 4 ligi pokazał, że chce być mocną drużyną w obecnym sezonie klasy okręgowej. Już w 4 minucie wynik otworzył Patryk Zygmunt, a przed przerwą rezultat podwyższył Bunyod Turgunboev - piłkarz z Uzbekistanu. Victorię było stać w tym meczu tylko na kontaktowego gola.

Kamienna Brody - Piaskowianka Piaski 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Duda 44 -Siergiej Pilipczuk 73

Partyzant Wodzisław - Gród Ćmińsk 0:0

Niemałą niespodziankę sprawił beniaminek klasy okręgowej - Partyzant Wodzisław. Zespół z powiatu jędrzejowskiego zdobył cenny punkt z zespołem, który niemal do końca bił się o czołowe miejsca w tabeli w minionym sezonie.

ŁKS Łagów - Świt Ćmielów 5:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Sot 36, 52, Bartosz Wiecha 59, Mariusz Maciejski 85, 88 - Konrad Skwarliński 10
ŁKS Górnik Łagów: Wróblewski - Bandura (65 Kalityński), Biesiada, Górecki, Malec - Uniat, Wiecha - Blicharski (82 Maciejski), Tutaj (54 Czechowski), Safian - Sot (85 Góral).

Przed meczem mieliśmy drobne problemy z kontuzjami, ale mamy doświadczonych zawodników i udało się nam odwrócić wynik i wysoko wygrać. Rywale dobrze się prezentowali, pomimo tak wysokiego rezultatu. Chciałbym podziękować rywalom za walkę oraz moim piłkarzom za świetną grę

- powiedział trener ŁKS, Rafał Gołofit.

Partyzant Radoszyce - GKS Górno 3:1 (3:0)
Bramki: Bartłomiej Wiktorowicz 17, 40, Maciej Dymek 43 - Damian Piwowarczyk.

Bardzo dobre dla nas rozpoczęcie sezonu. Pomimo, że jesteśmy beniaminkiem, to udało nam się pokonać mocną drużynę, jaką jest Góral Górno. Mecz piłkarsko stał na naprawdę fajnym poziomie

- powiedział Marcin Niemiec, trener Partyzanta Radoszyce

Wicher Miedziana Góra - Nida Pińczów 3:4 (0:3)
Bramki: Michał Staciwa 47, Wiktor Mazur 53, Jarosław Gołda 56 - Sebastian Zając 35, Jakub Buczak 39, Marcin Pasek 42, Marcin Szafraniec 90+1.

Gdy oba zespoły schodziły po pierwszej połowie, przy stanie 0:3 dla Nidy Pińczów, wydawało się, że nic złego nie może się stać. Gospodarze ambitnie podeszli do drugiej odsłony i całkowicie zniwelowali straty już w 60 minucie meczu. Zespół Łukasza Białego przebudził się z letargu i zdobył czwartą, decydującą bramkę. Bohaterem meczu został Marcin Szafraniec, który niedawno został ojcem po raz drugi.

Naprzód Jędrzejów - Sparta Kazimierza Wielka 1:0 (0:0)
Bramka: Bartłomiej Równicki 89.

Naprzód: Pawlikowski - Piechota, Bażant (85. Równicki), Mika, Krzeszowski - Grzyb (75. Przeździk), Piskorz, Gocał (68. Matuszewski), Gądek - Zaręba, Dobrzański (60. Pak)

Pierwsze mecze są zawsze wielką niewiadomą. Sparta okazała się być bardzo niewygodnym rywalem i to oni przeważali w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie zaczęliśmy grać lepiej i w końcówce szczęście się do nas uśmiechnęło. Bardzo się z tego cieszymy

- powiedział po meczu trener gospodarzy, Paweł Wijas.

Ta bramka w końcówce to był straszny cios. W pierwszej połowie powinniśmy zamknąć ten mecz. Mieliśmy posiadanie, kreowaliśmy sytuacje, ale w drugiej połowie mecz się już dosyć wyrównał. Remis byłby sprawiedliwy

- powiedział Kamil Mach, trener Sparty Kazimierza Wielka

Łukasz Olszewski (na zdjęciu z żoną Anną), znany jako "Janek" wyprowadził swoją drużynę na plac gry tylko symbolicznie, ponieważ zakończył karierę. Olszewski rozegrał 257 spotkań w Naprzodzie, strzelił 25 bramek, pomimo faktu, że jest to środkowy obrońca.

Marcin Piszczek

Unia Sędziszów- Sparta Dwikozy 1:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Michalski 7, Cezary Charszla 59 dla Sparty Dwikozy.
Sparta Dwikozy: Kuszaj - Kubicki, Kula, Dubiel, Kruk - Dragan, W. Chorab (85. Guzla), Surma (62. Dorosiński), A. Chorab (77. Janeczko) - Kułaga (46 Charszla), Michalski (77. Warzocha).

Drużyna pod wodzą Jacka Kurantego sprawiła dużą niespodziankę, pokonując bardzo mocną w minionym sezonie Unię Sędziszów. Drużyna Grzegorza Opary zdobyła bramkę w samej końcówce spotkania, ale na nic więcej nie było stać zawodników z Sędziszowa w tym spotkaniu.