"Zadyszka" Stalówki i remis z Legionovią

Łukasz Myszka
Stal Stalowa Wola zremisowała z Legionovią
Stal Stalowa Wola zremisowała z Legionovią Dominika Przybyło
W meczu 15. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała po emocjonującym spotkaniu 2:2 w Legionowie z miejscową Legionovią. Znów instynktem strzeleckim popisał się Łukasz Sekulski, lecz to nie wystarczyło na przywiezienie trzech punktów do Stalowej Woli.

Piłkarze ze Stalowej Woli byli w tym meczu oczywistym faworytem. Pierwsi z groźną akcją wyszli w 12. minucie goście. Michałek bardzo dobrze uderzył na bramkę Legionovii, jednak golkiper gospodarzy popisał się jeszcze lepszą paradą. W 19. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Ziąbskiego w polu karnym z kilku metrów chybił Dankowski. W 56. minucie jedenastkę na gola zamienił Sekulski. W 59. minucie Pavic uderzył w samo okienko, a kapitalną interwencją popisał się Wietecha. W 62. minucie Kantorski nie trafił z najbliższej odległości. W 65. minucie padła bramka na 2:0 dla Stalówki. Prostopadłe zagranie do Sekulskiego, który bez problemu pokonał Smyłka. W 68. minucie Broniszewski z bliskiej odległości fatalnie spudłował. W 81. minucie gospodarze strzelili gola kontaktowego. Dobre dośrodkowanie Odunki i piłkę głową do bramki skierował Lewicki. Chwilę później doszło do wyrównania, kiedy w 87. minucie Samobójcze trafienie zaliczył gracz Stalówki.

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)

Bramki: 81' Lewicki, 87' samobójcza(Stal) - 57' i 65' Sekulski

Kartki: 25' Dankowski, 30' Ziąbki, 39' Kominiak (Legionovia) – 21' Płonka, 32' Tur, 63' Sekulski (Stal)

Legionovia Legionowo: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kominiak, Pavic, Broniszewski (75' Stromecki), Tlaga (66' Czapa), Janusiński (78' Maciejewski), Odunka, Ziąbski (66' Lewicki).

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Czarny, Kantor, Michałek (68' Kowalski), Łanucha (77' Giel), Bartkiewicz, Samołyk, Płonka, Bogacz, Sekulski, Tur.

Sędziowie: Kamil Waskowski (Poznań)