Zagłębie wygrało z Jarotą. Początek marszu w górę tabeli?

Łukasz Zub
Zagłębie Sosnowiec pokonało Jarotę
Zagłębie Sosnowiec pokonało Jarotę Mirosław Szozda
Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym obiekcie zespół Jaroty Jarocin 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Rafał Jankowski i Adrian Marek, natomiast dla Jaroty trafił Damian Pawlak.

Mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jarotą Jarocin lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, gdyż już w 7. minucie wynik spotkania strzałem z pola karnego bramkarza gości pokonał Rafał Jankowski. Gospodarze nie zaprzestali swoich ataków stwarzając raz po raz kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. W 19. drugą bramkę mógł zdobyć Hubert Tylec, ale jego strzał pewnie złapał Karol Szymański. Kolejną sytuację Zagłębie Sosnowiec miało w 26. minucie, gdy lewym skrzydłem pomknął Rafał Sadowski, dośrodkował w pole karne, a do odbitej przez jednego z obrońców gości piłki dopadł Tylec, ale po raz kolejny nie zdołał pokonać bramkarza Jaroty. Pierwszą sytuację zespół z Jarocina miał w 28. minucie, gdy w polu karnym piłkę przyjął Krzysztof Bartoszak. Zawodnik gości został powalony na ziemię, ale sędzia pozostał niewzruszony. W 32. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego uderzał Wojciechowski, ale na posterunku był Mateusz Wieczorek. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali jedynie jedną bramką.

Podopieczni Mirosława Kmiecia drugą połowę rozpoczęli skoncentrowani i zmobilizowani. Jarocinianie od początku drugiej części spotkania próbowali ataków, ale wszystkie kończyły się na obrońcach gospodarzy. W 60. minucie wątpliwości, kto jest lepszy w tym spotkaniu, rozwiał Adrian Marek, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Grube zdobył bramkę na 2:0. Goście nie dawali za wygraną i już w 72. minucie spotkania gola po dobitce uderzenia Piotra Garbarka strzelił Pawlak. Jarota po zdobyciu bramki kontaktowej próbowała doprowadzić do remisu, Ich starania nie przyniosły skutku i gospodarze zdobyli cenne trzy punkty.

Zagłębie Sosnowiec - Jarota Jarocin 2:1(1:0)

Bramki: Rafał Jankowski, Adrian Marek: Damian Pawlak

Żółte Kartki: 77’ Hubert Nawrocki, 82’ Paweł Domański, 86’ Marcin Wojciechowski , 91’ Łukasz
Matusiak, 94’ Sławomir Jarczyk, 94’ Piotr Garbarek

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Wieczorek, Jan Grzesik, Sławomir Jarczyk, Adrian Marek, Jovan Ninkovic, Rafał Sadowski (63’ Paweł Domański), Łukasz Grube, Łukasz Matusiak, Hubert Tylec (89’ Filip Kazimierczyk), Łukasz Tumicz (84’ Radosław Kursa), Rafał Jankowski

Jarota Jarocin: Karol Szymański, Hubert Nawrocki (79’ Bartłomiej Olejniczak), Bartosz Kieliba, Marcin Wojciechowski, Miłosz Filipiak, Hubert Oczkowski, Karol Danielak, Krzysztof Bartoszak, Piotr Skokowski (58’ Damian Pawlak), Wojciech Kamiński (76’ Hubert Antkowiak), Piotr Grabarek