Marek Iwaniszyn
Zagłębie Sosnowiec 0:0 Ruch Radzionków
Zagłębie Sosnowiec 0:0 Ruch Radzionków Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
Przed wyjazdem na hiszpańskie zgrupowanie Zagłębie Sosnowiec rozegrało sparingowe spotkanie z liderem IV ligi - Victorią Jaworzno.

Grający w drugiej lidze podopieczni Piotra Pierścionka pewnie pokonali "Vicię" 3:0. Pierwszą bramkę dla drużyny z Sosnowca strzelił już w 17 minucie spotkania Michał Filipowicz. Dwie kolejne padły w ostatnim kwadransie gry. Najpierw po strzale głową bramkarza z Jaworzna pokonał Hubert Jaromin, a siedem minut przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Krzysztof Myśliwy.

- Ten sparing to bardzo bogaty materiał do analizy. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało przed wyjazdem na jutrzejszy obóz. Była jedna rzecz, która nam się bardzo nie podobała – Zagłębie bardzo źle rozwiązywało sytuacje bezpośrednio przed ostatnim podaniem - mówił po spotkaniu trener Zagłębia, związany z Jaworznem Piotr Pierścionek.

Zagłębie: Adam Bensz (46’ Mateusz Prus) – Kamil Guzik (46’ Tomasz Łuczywek), Adrian Marek (46’ Mateusz Madej), Dženan Hošić (46’ Tomasz Balul), Marcin Strojek – Vladimír Bednár, Tomasz Szatan (46’ Arkadiusz Kłoda), Sławomir Pach (46’ Radosław Flejterski), Hubert Jaromin – Michał Filipowicz (46’ Michał Grunt, 68' Krzysztof Myśliwy), Marcin Lachowski (46’ Adrian Pajączkowski).

Victoria: Robert Okrent - Tomasz Bartkiewicz, Krystian Żuraw, Jacek Wujec, Adam Gola - Wojciech Szwed, Łukasz Stawowy, Sławomir Magiera, Radosław Gabiga - Wojciech Struś, Szymon Zboralski.