Zawisza Bydgoszcz lepszy od Unii Drobex Solec Kujawski [zdjęcia]

zm
Zawisza Bydgoszcz pokonał na własnym boisku Unię Drobex Solec Kujawski w meczu 33. kolejki III ligi.

Trzecioligowe derby w Bydgoszczy były istotne zwłaszcza dla soleckiej drużyny, walczącej o utrzymanie. Unia duży krok w tę stronę zrobiła już tydzień wcześniej, gdy wygrała na własnym stadionie z rezerwami Pogoni Szczecin. Zawiszanie z kolei rozegrali zacięte spotkanie na wyjeździe ze Świtem Szczecin, zakończone sześcioma bramkami i remisem 3:3.

W sobotę w Bydgoszczy emocji również nie brakowało.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - UNIA DROBEX SOLEC KUJAWSKI. ZDJĘCIA:

Do ataku ruszyły obie drużyny, a początkowo przeważali goście.

W końcu wynik meczu otworzyli zawiszanie. Po faulu "jedenastkę" wyegzekwował Maciej Koziara i w 21. minucie gospodarze prowadzili 1:0. Wynik nie zmienił się do przerwy, ale niemal od razu po powrocie na boisko bydgoszczanie podwyższyli prowadzenie. Tym razem do bramki rywali trafił Michał Sacharuk.

Kontaktowego gola dla Unii w 70. minucie zdobył Mateusz Szymański, ale gościom nie udało się już doprowadzić do wyrównania.

Mimo przegranej, drużyna z Solca zapewniła sobie utrzymanie w lidze (korzystnie ułożyły się inne wyniki).

ZAWISZA BYDGOSZCZ - UNIA DROBEX SOLEC KUJAWSKI 2:1 (1:0)
Bramki: Maciej Koziara (21, karny), Michał Sacharuk (47) - Mateusz Szymański (70)

W ostatniej kolejce Zawisza zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Dla Unii to w zasadzie koniec sezonu - w ostatniej kolejce otrzyma walkowera za mecz z Unią Janikowo.