Zespół Arruabarreny nie zdołał wyeliminować Malagi z Pucharu Króla (ZDJĘCIA)

msz
Trzecioligowy SD Eibar, w którym na środku ataku występuje znany z gry w Legii Warszawa Mikel Arruabarrena, przegrał w rewanżowym spotkaniu 1/8 Pucharu Króla z Malagą 1:4. Niespodzianka wisiała w powietrzu, bo czwarty zespół La Liga do 74. minuty przegrywał.

W pierwszym meczu na boisku baskijskiego Eibar padł remis 1:1 i wynik w rewanżu był sprawą otwartą, chociaż nikt nie dawał szans trzecioligowcom. Kibice Malagi przecierali jednak oczy ze zdziwienia, kiedy w 12. minucie Ruben Arroyo wyprowadził gości na prowadzenie. Zespół z czołówki hiszpańskiej ekstraklasy przeważał, ale bardzo długo męczył się z niżej notowanym rywalem.

Dopiero po przerwie napór Malagi przyniósł efekty i w 74. minucie Diego Buonanotte rozwiązał worek z bramkami. Wówczas sytuacja nie była jeszcze przesądzona, a wynik 1:1 zwiastował dogrywkę, jednak gospodarze szybko wybili piłkarzom Eibar z głowy myśl o korzystnym wyniku.

W 77. minucie bramkę na 2:1 dla Malagi zdobył Sebastian Fernandez, pięć minut później kolejne trafienie dołożył Francisco Portillo, a pogrom w końcówce zakończył ten, który rozpoczął strzelanie dla gospodarzy - Buonanotte gola na 4:1 zdobył w doliczonym czasie gry i przypieczętował awans Malagi do ćwierćfinału Pucharu Króla.