Zjazd rezerw bez trzymanki. Świt Skolwin broni pozycji lidera

Sebastian Szczytkowski
Kamil Walków ze Świtu Szczecin.
Kamil Walków ze Świtu Szczecin. Sebastian Wołosz
Pogoń II Szczecin musi zapomnieć o swojej passie po porażce 0:4 z KP Starogard Gdański. Zwyciężył natomiast Świt Skolwin.

"Panowie, obudźcie się" - krzyknął w kierunku swoich obrońców Jakub Busztyn po kilkunastu minutach dominacji KP Starogard Gdański. Na nic zdał się apel młodego bramkarza Pogoni II Szczecin.

Niebawem rezerwiści dostali karę za piłkarski kryminał w obronie. Najlepszy strzelec ligi Dawid Retlewski główkował celnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a prowadzenie gości podwoił Wojciech Zyska w sytuacji sam na sam. Przed przerwą przypomniał o sobie Błażej Chouwer trafieniem na 3:0. Defensor spędził w Pogoni ponad pięć lat i przy Twardowskiego czuł się jak ryba w wodzie.

Do błędów na własnej połowie doszła indolencja w ofensywie. Za atakowanie mieli odpowiadać Dawidowie Kort i Błanik, Sebastian Kowalczyk czy Marcin Listkowski. Nie po raz pierwszy posiłki z zespołu Kosty Runjaicia w niczym Pawłowi Sikorze nie pomogły, a wręcz przeciwnie, doprowadziły do chaosu. W przerwie trener rezerw wymienił trzech piłkarzy, tyle że do zejścia nadawało się jedenastu.

Portowcy zaliczali zjazd bez trzymanki, gdy runda wiosenna układała się zgodnie z wymarzonym planem. Przed porażką z KP Starogard Gdański rezerwiści odnieśli trzy zwycięstwa i jeden mecz zremisowali. Wynik na 0:4 ustalił i skompletował dublet Chouwer. Po tym golu trener gości poczuł się tak swobodnie, że zmienił nawet bramkarza.

Pogoń II Szczecin - KP Starogard Gdański 0:4 (0:3)
Bramki: Retlewski (16), Zyska (19), Chouwer 2 (32, 59)
Pogoń: Bursztyn - Niepsuj, Kuzko, Walukiewicz (46 Adamczuk), Kujawa, Żurawski (46 Zieliński), Kowalczyk, Błanik (60 Paczuk), Kort, Listkowski (46 Bochnak), Benedyczak

Zimny prysznic w postaci straconego gola dostał Świt Skolwin na początku meczu z Wdą Świecie. W przeciwieństwie do rezerwistów zareagował pozytywnie i już w pierwszej połowie odwrócił wynik na 2:1. Napastników wyręczyli pod bramką przeciwnika stoperzy. Najpierw przymierzył Michał Kołodziejski, a następnie Patryk Bil. Przeciwnik został klasycznie podpuszczony i skasowany.

Świt jest liderem, a jego przewaga w tabeli nad drugą Kotwicą Kołobrzeg to cztery punkty. W rundzie wiosennej odniósł na razie komplet zwycięstw ligowych i pucharowych.

Wda Świecie - Świt Skolwin 1:2 (1:2)
Bramki: Czerwiński (6-karny) - Kołodziejski (22), Bil (43)
Świt: Matłoka - Odlanicki-Poczobut, Kołodziejski, Bil, Wojdak, Wyganowski (55 Krawiec), G. Szczepanik, Ładziak (65 O. Szczepanik), Hilicki, Filipowicz (62' Nagórski), Walków (75 Nwaogu)

Pozostałe mecze 22. kolejki: GKS Przodkowo - Jarota Jarocin 1:1, Górnik Konin - Sokół Kleczew 1:0, Wierzyca Pelplin - Unia Solec Kujawski 2:1, Centra Ostrów Wielkopolski - Kotwica Kołobrzeg 0:3, Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz 4:0, Elana Toruń - Polonia Środa Wielkopolska 2:0, Energetyk Gryfino - Bałtyk Gdynia 0:3 (wo.)