Zwycięstwa Górnika i Podbeskidzia

Marek Iwaniszyn
Górnik w końcu wygrywa u siebie!
Górnik w końcu wygrywa u siebie! Łukasz Piotrowski (Ekstraklasa.net)
W kończących 21. kolejkę zmagań na zapleczu Ekstraklasy spotkaniach Górnik Zabrze pokonał u siebie GKP 1:0, a Podbeskidzie, w takich samych rozmiarach, pokonało Znicz w Pruszkowie.

Bramki w obu spotkaniach padały w samej końcówce. Górnik w Zabrzu przez długie minuty przeważał, stwarzał sobie lepsze okazje do zdobycia bramki ale wybitnie brakowało w zespole kogoś, kto potrafiłby je wykończyć. Gospodarze zdołali strzelić jedyną bramkę dopiero w 80. minucie spotkania. Wodecki ładnie prostopadle zagrał do Cebuli, a ten pokonał Janickiego. To było pierwsze ligowe zwycięstwo Górnika u siebie od końca września zeszłego roku!

Świadkami nudnego widowiska byli natomiast kibice w Pruszkowie. Znicz przegrał z Podbeskidziem ważny mecz 0:1. Bramka padła na trzy minuty przed końcem. W polu karnym do piłki dopadł popularny "Bagno" i nie dał żadnych szans Bieniekowi.