2. liga. Niespodzianka w Radomiu! Rozwój pokonał Radomiaka

Kaja Krasnodębska
2. liga. Niespodzianka w Radomiu! Rozwój pokonał Radomiaka brak
Wielka sensacja w Radomiu. Przy pełnych trybunach walczący o awans Radomiak uległ broniącemu się przed spadkiem Rozwojowi Katowice. Gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę, a decydującego gola zdobył w drugiej połowie Sebastian Murawski.

Po kilku miesiącach piłka powróciła do Radomia. Głód jej ogromny, bo lokalny Radomiak ma za sobą naprawdę udaną jesień. W ciągu najbliższych miesięcy zawalczy o upragniony awans. Startu nie miał najlepszego – bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Na zwycięską ścieżkę trzeba było wrócić na własnym stadionie, przy własnych kibicach.

Ci zjawili się wyjątkowo licznie, nawet pomimo nie najatrakcyjniejszego rywala. Do Radomia przyjeżdżał bowiem Rozwój. Katowiczanie w poprzednich 20 meczach zdobyli zaledwie 18 punktów. Jeden z nich dopisali przed tygodniem remisie z Siarką Tarnobrzeg 0-0. Do sobotniego spotkania ani gospodarze ani goście nie zdobyli więc ani nie stracili w 2017 roku gola. Strzelanie miało rozpocząć się w Radomiu.

Faworytem byli oczywiście gospodarze, lecz goście od początku pokazali, że nie zamierzają się poddać. Wręcz przeciwnie – walczyli z Radomiakiem jak równy z równym. Tempo gry nie należało do najszybszych, jednak obie strony szybko stworzyły sobie naprawdę dobre sytuacje. Najpierw Kamil Kościelny otrzymał fantastyczne podanie górą, lecz nie zdołał pokonać Bartosza Gocyka, a chwilę później Adrian Szady musiał interweniować po strzale Dawida Przezaka.

Mijały minuty, a Radomiak częściej utrzymywał się przy piłce. Miał przewagę w środku pola, kreował grę. Jeśli jednak chodzi o liczbę sytuacji to było raczej na remis. Swoje sytuacje mieli Leandro, Paweł Tarnowski czy Sebastian Szczepański. Dobrze dysponowani byli jednak golkiperowie, którzy do przerwy obronną ręką wyszli z każdej sytuacji.

Początek drugiej połowy to dominacja gości. Bardzo dobrze weszli w tę część gry i udowodnili to golem. Sebastian Murawski najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, by głową wpakować piłkę do siatki. Tym samym dał swemu zespołowi prowadzenie, a także dołożył ogromną cegłę to sporej niespodzianki, jaką było zwycięstwo Rozwoju.

Radomiakowi nie udało się bowiem już nadrobić straty i zdobyć w tym meczu nawet punktu. Piłkarzom nie można odmówić chęci, lecz ofensywne akcje po prostu im nie wychodziły. To powodowało napięcie. Nie wytrzymał go rezerwowy David Kwiek, który w ostatniej z doliczonych minut kopnął leżącego na boisku rywala. Arbiter Piotr Łęgosz nie wahał się pokazać mu czerwonej kartki.

Radomiak Radom – Rozwój Katowice 0:1 (0:0)

Bramka: Sebastian Murawski 57