2. liga. Plan przygotowań Stali Stalowa Wola

Joanna Sobczykiewicz
Plan przygotowań Stali Stalowa Wola
Plan przygotowań Stali Stalowa Wola Dominika Przybyło
Drugoligowa Stal Stalowa Wola zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli. W rundzie jesiennej podopieczni Rafała Wójcika zgromadzili 24 punkty. Wygrali sześć spotkań, sześć zremisowali, a siedem przegrali.

Piłkarze Stali Stalowa Wola wznowią przygotowania do rundy wiosennej 16 stycznia. Pierwszy trening został zaplanowany na godzinę 17:00. W trakcie okresu przygotowawczego zawodnicy Stali rozegrają kilka sparingów. Tym razem, część z nich odbędzie się także w Stalowej Woli na boisku ze sztuczną murawą. Jak podaje oficjalna strona klubu, sparingi rozegrane w Stalowej Woli będą otwarte dla kibiców.

Plan sparingów:

28 stycznia - Wisła Puławy (Puławy)
4 lutego - Motor Lublin (Stalowa Wola)
8 lutego - Podlasie Biała Podlaska (Stalowa Wola)
11 lutego - Cracovia II (Kraków)
15 lutego - Garbarnia Kraków (Stalowa Wola)
15 lutego - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (Stalowa Wola)
18 lutego - Resovia (Stalowa Wola)
18 lutego - Unia Tarnów (Stalowa Wola)
22 lutego - Radomiak Radom (miejsce do ustalenia)
25 lutego - Pogoń Siedlce (Siedlce)

Ciekawie zapowiadać się będzie sparing z wiceliderem 2. ligi, Radomiakiem Radom. Przypomnijmy, że Stal rozegrała w tym sezonie już oba mecze przeciwko zespołowi z Radomia. W drugiej kolejce, w meczu domowym piłkarze ze Stalowej Woli ulegli gościom 1:2. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 90. minucie z rzutu karnego Adrian Gębalski, a dla drużyny przyjezdnej trafiali Leandro i Maciej Filipowicz.

Drugie spotkanie między tymi zespołami rozegrane zostało 25 listopada. Radomiak w 3. minucie zdobył jedyną bramkę w tym meczu, która pozwoliła im na zgarnięcie trzech punktów. Zdobywcą gola był David Kwiek.

źródło: Stal Stalowa Wola