Marcin Trzyna
Archiwum
Podopieczni Włodzimierza Gąsiora jechali do Koszalina po trzy punkty, jednak te powędrowały ostatecznie na konto walczącej o utrzymanie Gwardii Koszalin. Po tej porażce Siarka Tarnobrzeg coraz bardziej traci kontakt z czołówką piłkarskiej 2 ligi.

Silnie wiejący wiatr nie ułatwiał zawodnikom gry w pierwszej części spotkania. Bramki padały po zmianie stron, a na prowadzenie pierwsi wyszli gospodarze. Na listę strzelców w 66. minucie wpisał się Adam Setla. Radość koszalinian nie trwała zbyt długo, bo dwie minuty później było już 1:1. Trafienie dla Siarki zanotował Jan Grzesik, który precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipera gospodarzy. Gdy 23-letni obrońca strzelał swojego ostatniego gola w lidze, wówczas Siarka wygrała z Gwardią 4:1. Tym razem skończyło się zdecydowanie gorzej dla tarnobrzeżan, bo Gwardia grając w osłabieniu (Robert Ziętarski kopnął Krystiana Krupę w głowę) zdobyła zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu...

- Wydawało się, że przynajmniej dowieziemy ten remis. Obie bramki straciliśmy w podobnych okolicznościach, po naszych błędach. Nie ukrywam, że sytuacja kadrowa nie jest zbyt wesoła, przede wszystkim jeżeli chodzi o linię obrony. Z kontuzją zmaga się Michał Bierzało, przed meczem wypadł Dawid Kubowicz, więc defensywa była formowana w ostatniej chwili – tłumaczy Włodzimierz Gąsior, trener Siarki Tarnobrzeg.

Pomimo porażki na pochwałę zasłużył Krystian Krupa, który wybronił co najmniej dwie struprocentowe sytuacje i w ocenie trenera był najlepszym zawodnikiem Siarki.
- Mogliśmy wracać z Koszalina w jeszcze bardziej minorowych nastrojach – komentuje Włodzimierz Gąsior i dodaje – Pozytywów w tej porażce można szukać też wśród młodzieżowców, którzy na pewno są przyszłością naszej drużyny.

GWARDIA KOSZALIN – SIARKA TARNOBRZEG 2:1 (0:0)

Bramki: Setla 66, Szubert 90+2 – Grzesik 68.

Gwardia: Hartleb – Bachleda, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg, Karbowiak (73 Kwiatkowski), Majtyka ż (90 Olszewski), Przyborowski, Ziętarski cz 81 [kopnięcie rywala], Setla, Brzeziński (63 Szubert). Trener Tadeusz Żakieta.

Siarka: Krupa 8 – Grzesik 7, Witasik 5, Księżniakiewicz 7, Wawrylak ż 6, Witkowski 6 (80 Dawidowicz), Płatek 6 (68 Świderski), Radulj 5, Cupriak 5 (75 Janeczko ż), Głaz 5 (46 Galara 6), Ropski 5. Trener Włodzimierz Gąsior.

Materiał oryginalny: 2 liga. Siarka Tarnobrzeg niespodziewanie przegrała z ostatnią w tabeli Gwardią Koszalin - Nowiny