216 derby Merseyside dla Liverpool FC

Sebastian Godyla
Liverpool FC pokonał dziś rywala zza miedzy. Na Goodison Park można odczuć że jest to mecz o przysłowiowe sześć punktów.

Początek derbów Liverpoolu należały do Evertonu. Choć to Suarez mógł wyprowadzić gości na pierwsze w tym meczu prowadzenie, niestety po jego strzale głową z 9. minuty meczu pozostał tylko niedosyt. Pierwsza połowa to walka "oko za oko". Piłka raz po raz mijała bramkę to Reiny to Howarda, bądź Ci spisywali się w niej wyśmienicie. Po niespełna 25. minutach plac gry opuścił w kontrowersyjnych okolicznościach Rodwell (czerwona kartka) i obraz gry zaczął się zmieniać na korzyść "The Reds". Co sprytnie wykorzystał pod koniec pierwszych trzech kwadransów padający w polu karnym Suarez. "Wapna" na bramkę nie zamienił Kuyt, a Howarda okrzyknięto "zbawcą pierwszej połowy".

Druga połowa to kolejne ataki piłkarzy z Anfield Road, a "The Tofees" głównie bronił dostępu do swojej bramki. W 71. minucie idealnym dośrodkowaniem obsłużono Carolla i goście prowadzili 1:0.

Podłamani piłkarze z Goodison Park popełniali coraz częściej błędy, a największy z nich na bramkę w osiemdziesiątej pierwszej minucie wykorzystał Suarez. W ostatnich minutach meczu jeszcze gola mógł zdobyć człowiek o niezliczonej ilości nazwisk... Kuyt ale piłka odbiła się od słupka. Everton Liverpool - Liverpool FC 0:2

Everton - Liverpool 0:2 (0:0)
0:1 Carroll 71'
0:2 Suarez 82'